Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 2483
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ocenią projekty

Piątek, 16 sierpnia 2019, 9:47
Aktualizacja: Sobota, 17 sierpnia 2019, 8:45
Autor: red
Wałbrzych: Ocenią projekty
Fot. archiwum
Zarządzeniem prezydenta Romana Szełemeja powstał zespół w celu przeprowadzenia oceny końcowej weryfikacji projektów złożonych do Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Skład zespołu:

1) Magdalena Król-Kwolek - Przewodnicząca Zespołu
2) Marta Tumidalska - Członek Zespołu
3) Renata Wierzbicka - Członek Zespołu
4) Jacek Szwajgier - Członek Zespołu
5) Rafał Glapiński - Członek Zespołu
6) Dariusz Stawowy - Członek Zespołu
7) Anna Robak - Członek Zespołu
8) Robert Szymala - Członek Zespołu
9) Karolina Pankowska-Sowa - Członek Zespołu

Budżet partycypacyjny, czy też inaczej obywatelski, cieszy się w naszym mieście dużym zainteresowaniem. Od roku 2012 wałbrzyszanie decydują o podziale środków zarezerwowanych w budżecie na cele wskazane przez samych zainteresowanych. W poprzednich latach była to czasem kwota niebagatelna sięgająca nawet 5 milionów złotych. W tym okresie powstało w naszym mieście wiele nowych placów zabaw, boiska przyszkolne, siłownie zewnętrzne, parkingi i chodniki. Poszczególne projekty w pierwszych latach funkcjonowania budżetu realizowane były dość szybko, ale sporo niestety projektów nie udało się wykonać, bowiem brakuje wykonawców lub też po prostu kosztorysy przerastają możliwości finansowe gminy.

Od 2020 roku w budżecie obywatelskim wprowadzone zostaną modyfikacje. Dotychczas mieszkańcy głosowali na projekty ogólnomiejskie oraz lokalne, tzw. dzielnicowe. Każda dzielnica w zależności od liczby mieszkańców, miała określoną kwotę do rozdysponowania na konkretne zadania. Faktem jest, że spora grupa wałbrzyszan skarżyła się na to, że największe środki trafiają do największych dzielnic - Podzamcza i Piaskowej Góry, a ponadto przez długi czas projekty proszkolne wygrywały, bowiem miały największe poparcie społeczne. Dlatego postanowiono jakiś czas temu wyłączyć z głosowania projekty szkół.

Na 2020 rok przewiduje się przeznaczenie na Wałbrzyski Budżet Obywatelski 3 milionów100 tysięcy złotych. Nie będzie też wspomnianego podziału środków na projekty dzielnicowe. Maksymalnie na jeden projekt można przeznaczyć 620 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
67%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group