Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2757
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Ochotnicy z promesami

Środa, 2 października 2019, 12:32
Aktualizacja: Piątek, 4 października 2019, 8:37
Autor: JAZ
powiat wałbrzyski: Ochotnicy z promesami
Fot. JAZ
W siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego regionu. Jednostki OSP otrzymały promesy finansowe z programu „Mały Strażak”.

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości ze świata polityki, służb mundurowych i przedstawicieli samorządowych. Wśród nich byli między innymi Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, kandydat do senatu Kamil Zieliński, Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP we Wrocławiu Adam Konieczny, Komendant Miejski PSP w Wałbrzychu Krzysztof Szyszka.
- Dzięki przyznanym promesom możecie państwo rozbudować sprzęt i swoje zasoby, ale to co robicie ratując często życie jest czymś niezwykłym i ważnym dla lokalnej społeczności. Jest to promowanie postaw prospołecznych. Kształtowanie takich postaw jest dla służb niezwykle ważne i za to wszystko bardzo państwu dziękuję – mówił Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

W programie „Mały Strażak” nagrodzono jednostki OSP, którym przyznawano kwoty w różnych wielkościach (od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych). Całość sumy znacznie przekroczyła przeznaczone na ten cel 600 tysięcy złotych. Celem programu jest podnoszenie i unowocześnienie potencjału techniczno-chemicznego służb ratowniczych powołanych do zapobiegania i likwidacji zagrożeń środowiska i poważnych awarii i ich skutków mających wpływa na środowisko na terenie województwa dolnośląskiego.

1. OSP Wałbrzych: Agregat prądotwórczy, zestaw oświetleniowy, pilarka spalinowa, detektor wielogazowy - za 14 302 zł;
2. OSP Boguszów: Agregat wysokociśnieniowy do zabudowy nowego samochodu - za maksymalną kwotę dotacji, czyli 20 000 zł;
3. OSP Mieroszów: Prądownice pionowe, lance gaśnicze, sprzęt pneumatyczny wysokociśnieniowy i sprzęt oświetleniowy (najaśnice) za również maksymalną kwotę dotacji - 20 000 zł;
4. OSP Grzędy: Motopompę szlamową, piłę do stali i betonu za 20 000 zł;
5. OSP Witków: Motopompę szlamową za 12 000 zł;
6. OSP Czarny Bór: Lancę gaśniczą i prądownice wodne za 7900 zł,
7. OSP Jaczków: Poduszki pneumatyczne, zestawy oświetleniowe i detektor wielogazowy (do rozpoznawania m.in. CO) za 19 000 zł.
8. OSP Głuszyca: Sprzęt armatury wodnej - węże, prądownice, kurtyny i rozdzielacze, a także podręczny sprzęt gaśniczy i piromentr, czyli wyposażenie nowego auta za 13 699 zł;
9. OSP Sokołowsko: Piłę do cięcia stali i betonu, piłę do drewna, najaśnicę, pirometr, detektor wielogazowy i prądownicę wodną za 18 000 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group