Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4328
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ochrona dla prezydenta

Czwartek, 6 maja 2021, 12:27
Aktualizacja: 12:42
Autor: red
Wałbrzych: Ochrona dla prezydenta
Fot. red
Pogróżkami skierowanymi drogą mailową do prezydenta Wałbrzycha i pracowników Ratusza, zajmie się wałbrzyska policja.

1 maja do Urzędu Miasta w Wałbrzychu wpłynął mail, w którym nieznana osoba/osoby groziły prezydentowi Wałbrzycha Romanowi Szełemejowi oraz pracownikom ratusza. Wszystko dotyczy uchwały Rady Miejskiej Wałbrzych z dnia 29 kwietnia w kwestii przymusowych szczepień mieszkańców miasta oraz osób pracujących w naszym mieście.

Sekretarz miasta zgłosiła tę sprawę na policję. W kolejnych dniach do ratusza napłynęły kolejne wulgarne maile, a niektóre zawierały groźby. Teraz to już funkcjonariusze policji powinni ustalić kto wysyłał groźby. Wcześniej po uchwaleniu tzw. uchwały szczepionkowej na profilu społecznościowym prezydenta miasta pojawiło się wiele negatywnych i wulgarnych wpisów i dlatego profil został tymczasowo ukryty.
- Obecnie trwają czynności sprawdzające, aby zebrać jak największy materiał dowodowy i przesłuchać świadków - informuje KMP w Wałbrzychu.

Tymczasem prezydent uważa, że ci, którzy nie wierzą w koronawirusa popełniają radykalny błąd i nie za bardzo rozumie dlaczego on stał się celem ataku i uważa, że odpowiednie służby zajmą się tymi pogróżkami. Dla bezpieczeństwa prezydenta i urzędników wejścia do ratusza pilnują strażnicy miejscy, by uniknąć niepożądanych wizyt. Sam Ratusz po fali hejtu, jaki wylał się na osobę Romana Szełemeja, postanowił zwrócić się do policji o przyznanie ochrony prezydentowi miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

32
25%
Cieszy
45
35%
Hahaha
2
2%
Nudzi
4
3%
Smuci
7
6%
Złości
37
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (107)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group