Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5376
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ochronią przyrodę pogranicza

Piątek, 5 sierpnia 2022, 6:46
Autor: red
REGION: Ochronią przyrodę pogranicza
Fot. archiwum
Nadleśnictwo Wałbrzych uzyskało dofinansowanie na realizację projektu pn.: "Razem chronimy przyrodę pogranicza". W ramach realizacji projektu m.in. zorganizowane będą spotkania edukacyjne poruszające zagadnienia ochrony gatunkowej i gospodarki leśnej. Zakupione zostaną również fotopułapki i w leśnictwa Łomnica zamontowane będą nowe tablice edukacyjne.

Opis projektu:

Celem projektu jest zwiększenie współpracy partnerów dla zapewnienia ochrony przyrody ze szczególnym uwzględnieniem gatunków zagrożonych. Główny cel projektu zostanie osiągnięty poprzez nawiązanie współpracy i realizację działań informacyjno-edukacyjnych w postaci tematycznych spotkań w terenie, zajęć edukacyjnych w szkołach oraz działań informacyjnych z wykorzystaniem monitoringu zwierząt.

Projekt przewiduje realizację szeregu działań o charakterze informacyjno - edukacyjnym. Przygotowane wspólnie przez partnerów działania wzajemnie się uzupełniają i stanowią całość z uwzględnieniem aspektów transgranicznych. Transgraniczne spotkania informacyjno - edukacyjne obejmują 5 spotkań tematycznych w terenie (4 w PL i 1 w Cz) oraz 11 zajęć edukacyjnych w szkołach (10 w PL i 1 w CZ).

Zakres tematyczny spotkań w terenie i zajęć edukacyjnych w szkołach po stronie polskiej obejmuje:
- Charakterystykę gatunkową wilka oraz jego wpływ na ekosystem na przykładzie watahy z rejonu Gór Suchych.
- Charakterystykę gatunkową nietoperzy regionu Sudetów Środkowych oraz sposoby zabezpieczania i ochrony ich siedlisk.
- Charakterystykę gatunkową sów regionu Sudetów Środkowych oraz sposoby ich ochrony.
- Zrównoważoną gospodarkę leśna i ochronę środowiska.

Ważnym elementem projektu jest również promocja transgranicznej ochrony przyrody w regionie pogranicza. W ramach tego działania partnerzy zaplanowali podjęcie szeregu działań informacyjno - edukacyjnych skierowanych do szerokiej grupy odbiorców w celu poprawy świadomości na temat ochrony środowiska i gatunków chronionych.

Budżet projektu: 16 070,00 EUR
Dofinansowanie z EFRR: 13 659,50 EUR
Termin realizacji: 01.06.2022 – 31.12.2022

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis"

Twoja reakcja na artykuł?

10
83%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group