Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3690
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oczami strażników

Sobota, 1 lutego 2020, 12:26
Aktualizacja: Niedziela, 2 lutego 2020, 8:37
Autor: red
Wałbrzych: Oczami strażników
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Wraz z końcem miesiąca czas na przegląd najciekawszych zgłoszeń i interwencji, jakie wpłynęły do wałbrzyskiej Straży Miejskiej.

W styczniu zgłoszono 26 razy zakłócanie porządku i spokoju, 78 razy zagrożenie w ruchu drogowym, 101 zgłoszeń dotyczyło ochrony środowiska i gospodarowania odpadami, 6 dotyczyło zagrożenia życia i zdrowia, 5 zagrożeń pożarowych, 19 awarii technicznych i 59 związanych było ze zwierzętami. Ponadto aż 21 zgłoszeń dotyczyło martwej zwierzyny.

6.01.2020 r., o godzinie 14:30 dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące rannej sarny przy ulicy Pułaskiego w Wałbrzychu. Na miejsce został skierowany patrol interwencyjny Straży Miejskiej, który potwierdził zgłoszenie. Do rannej sarny wezwano lekarza weterynarii. Zwierzę zostało zabrane do lecznicy.

13.01.2020 r., przed godziną 9.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o zaplątanych w kable gołębiach przy ulicy Niepodległości 160-162. Na miejscu patrol interwencyjny potwierdził zgłoszenie. Do pomocy uwięzionym gołębiom wezwano jednostkę Państwowej Straży Pożarnej. Gołębie oswobodzono i wypuszczono na wolność.

15.01.2020 r., o godzinie 18:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o osobie bezdomnej przebywającej w bramie budynku przy ulicy Norwida 4. Przybyli na miejsce funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do ogrzewalni miejskiej mieszczącej się przy ul. Beethovena.

16.01.2020 r., tuż po godzinie 10.00 patrol, pełniący służbę w rejonie Podgórza, zauważył gęste kłęby czarnego dymu unoszące się nad składowiskiem odpadów. Patrol powiadomił dyżurnego o zaobserwowanym zagrożeniu i udał się na ulicę Górniczą. Na miejscu funkcjonariusze uzyskali informacje, że właśnie zapaliła się taśma przenośnika i na miejsce wezwano już jednostkę Państwowej Straży Pożarnej.

16.01.2020 r., o godzinie 15:25 dyżurny otrzymała zgłoszenie, że przy ulicy Proletariackiej znajduje się mężczyzna uskarżający się na bóle w klatce piersiowej, ale odmawia wezwania karetki pogotowia. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol interwencyjny. Pod wskazanym adresem zastano starszego mężczyznę z dolegliwościami bólowymi w klatce piersiowej. Jak się okazało, starszy pan tego dnia został wypisany ze szpitala. Mężczyznę przewieziono na SOR i pozostawiono pod opieką lekarza.

16.01.2020 r., po godzinie 17.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące wyrzucania dużej ilości odpadów na teren nieczynnego zakładu przy ulicy Andersa. Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Ujawnił, iż pod wskazany adres zwożone są odpady tekstylne. Kierowcy pojazdów zostali wylegitymowani i rozpytani na tę okoliczność oznajmiając, iż mają pozwolenie właściciela na składowanie, a następnie przetwarzanie w/w materiałów. Sprawa jest w toku wyjaśniania.

25.01.2020 r., około godziny 20:30 wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej o działaniach prowadzonych przy ulicy Noworudzkiej w związku z wyciekiem siarkowodoru. Na miejsce został skierowany patrol Straży Miejskiej celem asysty podczas akcji PSP. W związku z zagrożeniem ewakuowano 16 osób, a na miejsce wezwano pogotowie MZB. Przyczyną wycieku było nieprawidłowe podłączenie kanalizacyjne. Awaria została usunięta i mieszkańcy wrócili do swoich lokali.

28.01.2020 r., o godzinie 16:15 dyżurny otrzymał telefon od niepełnosprawnego mężczyzny, poruszającego się na elektrycznym wózku inwalidzkim, że w okolicy przystanku przy ulicy Bystrzyckiej rozładował mu się akumulator. Na miejsce został skierowany patrol interwencyjny Straży Miejskiej. Jak się okazało starszy pan był pensjonariuszem Domu Seniora mieszczącego się przy ulicy Głuszyckiej. Mężczyznę odwieziono pod wskazany wcześniej adres, a na miejsce wezwano drugi radiowóz celem przewiezienia niesprawnego wózka.

29.01.2020 r., Patrol ds biedaszybów, pełniący służbę w rejonie ulicy Strzegomskiej, zauważył leżącego, starszego mężczyznę, przy którym obecni już byli przechodnie. Funkcjonariusze natychmiast przyłączyli się do pomocy. Okazało się, że mężczyzna potknął się, przewrócił i na chwilę stracił przytomność. Szybko z pomocą ruszyli przechodnie, którzy na miejsce wezwali pomoc medyczną. Opiekę nad rannym przejął patrol Straży Miejskiej. Mężczyzna został opatrzony kocem nrc i już pod opieką funkcjonariuszy oczekiwał przyjazdu karetki pogotowia.

Źródło: Straż Miejska Wałbrzych

Twoja reakcja na artykuł?

8
40%
Cieszy
1
5%
Hahaha
5
25%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
4
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group