Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 4091
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Oczyszczalnia zamiast szamba – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Środa, 16 lutego 2022, 6:41
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Oczyszczalnia zamiast szamba – dlaczego warto się na nią zdecydować?
Fot. użyczone
Betonowe szamba w dalszym ciągu spotykane są przy wielu starszych domach niemających dostępu do sieci kanalizacyjnej. Są to przestarzałe rozwiązania, które nie dość, że nie mają nic wspólnego z ekologią, to jeszcze wymagają ciągłego opróżniania. Brzydko pachną i stwarzają spore problemy podczas codziennej eksploatacji. Czy można zrobić coś, by pozbyć się problemu ścieków i jednocześnie postawić na rozwiązania ekologiczne? Oczywiście, że tak.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków - prosty sposób na pozbycie się nieczystości

Jeśli nasz dom nie ma podłączenia do miejskiej kanalizacji lub jej budowa nie jest opłacalna, to zamiast betonowych zbiorników na nieczystości warto zdecydować się na przydomowe oczyszczalnie ścieków produkowane przez firmy takie jak Ekodren. To profesjonalne rozwiązania, które zamontowane mogą być w każdych warunkach gruntowych. Są praktycznie bezobsługowe i całkowicie ekologiczne. Zamiast comiesięcznej wywózki szamba, możemy cieszyć się nowoczesnością i zlikwidować problem braku dostępu do kanalizacji.

Warto pamiętać, że prawidłowo zamontowana przydomowa oczyszczalnia ścieków jest bezpieczna i obojętna dla środowiska. W trakcie jej użytkowania nie istnieje zagrożenie skażenia gleby czy wód gruntowych, z którym spotykamy się przy szambach. Niewątpliwą ich zaletą jest fakt, że raz zamontowane służą nam przez wiele lat, a my w tym czasie nie musimy płacić za wywóz nieczystości z betonowego zbiornika. Wydaje się więc, że taki montaż, pomimo że wymaga większego wkładu początkowego, zwraca się dość szybko i powinien być rozważony już na etapie stanu surowego. Pamiętajmy jednak, by wybierać sprawdzone rozwiązania z długą gwarancją, które można dostać, odwiedzając sklep internetowy firmy Ekodren.

Jak wygląda montaż przydomowej oczyszczalni ścieków?

Montaż nie jest specjalnie skomplikowany i jeśli mamy gotową instalację podziemną, można przeprowadzić go nawet w jeden dzień roboczy. Przydomowe oczyszczalnie ścieków nie są specjalnie szerokie, dlatego nie ma konieczności wykonywania bardzo dużych wykopów. Montaż takich rozwiązań w zagospodarowanym ogrodzie również nie jest specjalnie trudny, ale wymaga ściągnięcia darni i wiąże się z powstaniem pewnych zniszczeń. Jak wygląda sam montaż? W pierwszej kolejności wykonuje się w ziemi otwór, który musi być nieco szerszy od samej oczyszczalni. Dzięki temu będziemy mieć dobry dostęp do wszelkich rur przyłączeniowych. Po starannym podłączeniu całej instalacji zasypuje się zbiornik piaskiem. W przypadku wykonywania instalacji rozsączającej konieczne jest zastosowanie odpowiedniego kruszywa, które ułatwi wchłanianie wody do ziemi. Jeżeli oczyszczona woda ma być odprowadzana bezpośrednio do rowu melioracyjnego lub zbiornika, z którego będziemy pobierać ją np. w celu podlewania ogrodu, wykonanie takiej instalacji nie jest konieczne. Wprawna ekipa poradzi sobie z montażem w bardzo krótkim czasie, a my będziemy cieszyć się w pełni niezawodną i właściwie bezobsługową oczyszczalnią, która będzie działać przez wiele lat.

Sprawdź również - zbiornik na deszczówkę 5000l

Pamiętajmy jednak, by wybierać sprawdzone rozwiązania. Na rynku znaleźć można całą masę oczyszczalni, które nie zapewniają bezproblemowej eksploatacji. Ich zakup wiąże się być może z mniejszym wydatkiem, ale ostateczny efekt nie będzie taki, jakiego się spodziewamy. Zdecydowanie więcej korzyści uzyskamy, wybierając sprawdzone i ekonomiczne oczyszczalnie ścieków, wyprodukowane przez profesjonalne firmy, takie jak Ekodren. To nie tylko gwarancja prawidłowego działania, ale też bezawaryjności przez wiele lat użytkowania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group