Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 4530
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Jedlina-Zdrój: Od 4 lat bez uprawnień

Środa, 18 sierpnia 2021, 6:32
Aktualizacja: 8:43
Autor: red
Wałbrzych/Jedlina-Zdrój: Od 4 lat bez uprawnień
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wczoraj wieczorem na ul. Głuszyckiej zatrzymali 22–latka, który nie zastosował się do zakazu sądowego oraz do wydanej przez starostę decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i wsiadł za kierownicę samochodu osobowego.

17 sierpnia około godziny 19:00 funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli jadącego ul. Głuszycką w Wałbrzychu kierującego samochodem osobowym i podjęli natychmiastową decyzję o zatrzymaniu mężczyzny do kontroli drogowej, gdyż rozpoznali go jako osobę, która na co dzień nie posiada prawa jazdy. Podczas czynności legitymowania policjanci ustalili, że 22-letni mieszkaniec Jedliny-Zdroju ma orzeczony od 2017 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a Starosta Powiatu Wałbrzyskiego w 2019 roku cofnął mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia drugiego z przestępstw sprawca może trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat, a sąd dodatkowo zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

5
25%
Cieszy
4
20%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
9
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group