Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Od bierności do aktywności"

Poniedziałek, 11 lipca 2011, 9:35
Aktualizacja: 9:36
Autor: red
Wałbrzych: "Od bierności do aktywności"
Fot. Urząd Miasta w Wałbrzychu
Taki tytuł nosi projekt systemowy realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu VII Promocja Integracji Społecznej, Działania 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Wałbrzyski MOPS bierze już po raz czwarty udział w realizacji tego projektu. W tym roku projekt zostanie wzbogacony o Program Aktywności Lokalnej w dzielnicy Śródmieście. Oznacza to, że programem zostanie objętych 91 osób bezrobotnych z terenu Wałbrzycha oraz ich rodziny i najbliższe otoczenie.

W tym roku dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wyniesie 773 459 zł. Już od maja odbywają się we wszystkich dzielnicach miasta działania środowiskowe - nasadzenia drzewek i kwiatów, porządkowanie podwórek, malowanie płotów i bram, a po pracy festyny, wycieczki i rajdy. 4 lipca rozpoczęły się szkolenia z zakresu integracji społecznej – trening umiejętności społecznych.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group