Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3151
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Od bierności do aktywności”

Wtorek, 17 grudnia 2013, 11:40
Autor: PAW
Wałbrzych: „Od bierności do aktywności”
Fot. PAW
Wczoraj odbyło się podsumowanie realizacji projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu pod nazwą „Od bierności do aktywności”.

Była to już szósta edycja tego projektu realizowanego od samego początku przez wałbrzyski MOPS.

Głównym celem projektu było przywrócenie jego uczestnikom zdolności do prawidłowego funkcjonowania w rodzinie, w społeczności oraz zdolności do poszukiwania i podjęcia pracy. Bezpośrednimi odbiorcami były osoby korzystające z pomocy społecznej – bezrobotni, niepełnosprawni, bezdomni, wychowankowie rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Projektem zostało objętych 180 osób z Wałbrzycha w wieku aktywności zawodowej, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Było to 105 osób i ich rodzin z problemami w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, 20 wychowanków z rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych, 10 osób realizujących Program Aktywności Lokalnej oraz 45 osób niepełnosprawnych, w tym 10 osób bezdomnych.

Ze środków projektu sfinansowano szkolenia:
- pracownik obsługi hotelowej z obsługą maszyn sprzątających i terenów zielonych
- operator wózków widłowych z polityką magazynową
- opiekun osób starszych z podstawami języka niemieckiego
- obsługa kasy fiskalnej + ABC sprzedaży
- pracownik ochrony z zabezpieczeniem mienia sklepowego.

W ramach projekty realizowany był również Program Aktywności Lokalnej „Moja szansa”, który objął swoim zasięgiem mieszkańców sześciu ulic Śródmieścia. Realizowano również działania o charakterze środowiskowym. Prowadzono m.in. działania porządkujące i upiększające okolice miejsc zamieszkania, organizowano imprezy sportowe, imprezy o charakterze edukacyjnym, warsztaty plastyczne.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group