Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3359
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Od gróźb do ataku

Czwartek, 17 lutego 2022, 11:36
Aktualizacja: 12:08
Autor: red
Wałbrzych: Od gróźb do ataku
Fot. KMP Wałbrzych
Na trzy lata mogą trafić za kraty więzienia dwaj wałbrzyszanie w wieku 28 oraz 45 lat, którzy kompletnie pijani zaatakowali interweniujących policjantów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Do policjantów ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy znajdujących się przed komisariatem pierwszym podjechał taksówkarz i poprosił o pomoc. Znajdujący się wewnątrz pojazdu pijani, agresywni i wulgarni mężczyźni nie chcieli zapłacić za kurs. Kiedy funkcjonariusze podjęli czynności służbowe w stosunku do nietrzeźwych wałbrzyszan, ci zaczęli znieważać funkcjonariuszy słowami wulgarnymi, a także grozili mundurowym pozbawieniem życia.

Ostatecznie zaatakowali również policjantów naruszając ich nietykalność cielesną. Policjanci po użyciu środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej obezwładnili agresorów i doprowadzili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 28-latek miał 1,30 promila alkoholu w organizmie, a 45-latek 2,5 promila tej substancji we krwi.

Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, obaj usłyszeli zarzuty znieważenia policjantów, naruszenia ich nietykalności cielesnej, a także kierowania gróźb bezprawnych w celu wywarcia wpływu na odstąpienie przez mundurowych od czynności służbowych. Podejrzani tłumaczyli, że byli kompletnie pijani i nic nie pamiętają. Grozi im teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
4
44%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group