Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 3037
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Od jutra II Dolnośląski Festiwal Tajemnic na Zamku Książ

Czwartek, 14 sierpnia 2014, 11:04
Autor: red
Wałbrzych: Od jutra II Dolnośląski Festiwal Tajemnic na Zamku Książ
Fot. red
Zapowiedzi, relacje i reportaże o imprezie znalazły się m.in. w Onet.pl. Money.pl, Traveler NG, Focus, Świat i podróże, I Program PR, TVN, TVP Info i Polsat. Wśród patronów medialnych znalazły się m.in. największy portal finansowy w Polsce – Money.pl (ponad 4 mln unikatowych użytkowników) i miesięcznik Focus Historia.

Kolejny Festiwal odbędzie się w dniach 15-17 sierpnia 2014 roku w Zamku Książ w Wałbrzychu – jednym z największych i najbardziej tajemniczych zamków w Polsce.

Festiwal połączy cykl prelekcji z udziałem naukowców, pokazów filmów, wystawy (m.in. organizatorzy zamierzają przenieść do zamkowych komnat wyposażenie egipskiego grobowca), oraz dioramy i rekonstrukcje historyczne. Jedną z atrakcji Festiwalu będzie widowisko z udziałem grupy rekonstrukcyjnej odtwarzającej wejście żołnierzy Korpusu Ekspedycyjnego armii Napoleona Bonaparte do Egiptu oraz rekonstrukcja codziennego życia oraz walki żołnierzy alianckich na Froncie Zachodnim w czasie Wielkiej Wojny – I Wojny Światowej (w tym roku wypada pełna, 100. rocznica jej wybuchu), na potrzeby której zamkowy dziedziniec zamieni się we fragment frontowych umocnień. Dla miłośników techniki wojskowej Festiwal będzie więc okazją do obejrzenia oryginalnych egzemplarzy dział, czołgów i samochodów z epoki. Ponad zamkiem będzie w tym czasie latał również 40-to metrowy sterowiec na ogrzane powietrze.

II Dolnośląski Festiwal Tajemnic będzie również wydarzeniem naukowym, w trakcie którego odbędzie się cykl wykładów na tematy związane z tajemnicami historii. Wystąpią w nich znani badacze i naukowcy z wielu dziedzin nauki. Pierwszy dzień poświęcony będzie starożytnemu Egiptowi i jego związkom z Dolnym Śląskiem.

Gościem specjalnym tego dnia jest prof. Andrzej Niwiński, wybitny polski egiptolog, szef Polskiej Misji Archeologicznej w Egipcie. Opowiadać będziemy o wielkim przemycie mumii do Wrocławia, zagrożeniach, jakie czekają na archeologów, klątwie Tutenchamona oraz o podróżach pełnych tajemnic.

Program II Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic:

Program 15.08: TUTAJ
Program 16.08: TUTAJ
Program 17.08: TUTAJ

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group