Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 4666
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oddali cenny dar

Środa, 14 lutego 2024, 11:41
Aktualizacja: 13:42
Autor: red
Wałbrzych: Oddali cenny dar
Fot. KMP Wałbrzych
W jaki sposób okazać, że ktoś jest dla nas ważny? Dzieląc się tym, co najcenniejsze. W ten sposób, tegoroczne walentynki uczcili policjanci i pracownicy z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy podzielili się z potrzebującymi najcenniejszym darem życia – własną krwią.

Funkcjonariusze podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których zagrożone jest ludzkie życie. Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która staje się wtedy jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie.

Dlatego dzisiaj, w walentynki, w Regionalnym Punkcie Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy na czele z Komendantem Miejskim podinspektorem Krzysztofem Lewandowskim podzieli się tym co najcenniejsze – własną krwią. Do wspólnej akcji przyłączyli się również strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Nie ma większego wyrazu miłości, jak bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka. Podziel się tym cennym darem!!!

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie. To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Twoja reakcja na artykuł?

12
60%
Cieszy
3
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
4
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group