Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4748
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odejdą honorowo czy ich wyrzucą?

Środa, 25 stycznia 2012, 11:24
Aktualizacja: 19:52
Autor: Sven
Wałbrzych: Odejdą honorowo czy ich wyrzucą?
Fot. Sven
Są już pierwsze skutki wczorajszego głosowania rady miasta w sprawie likwidacji szkół. W czwartek Zarząd Powiatowy SLD podejmie decyzje dotyczące dalszego losu miejskich radnych tej partii. Otrzymaliśmy w tej sprawie oświadczenie władz SLD.

Oświadczenie

Mając na uwadze wnioski składane przez członków wałbrzyskiego SLD dotyczące wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do radnych wybranych z list wyborczych SLD, którzy poparli likwidację szkół w Wałbrzychu, a tym samym sprzeniewierzyli się fundamentalnym wartościom lewicowym, informuję, że został zwołany na czwartek 26 stycznia 2012 roku Zarząd Powiatowy SLD w Wałbrzychu. Zarząd podejmie decyzje dotyczące dalszego funkcjonowania radnych SLD Rady Miasta Wałbrzycha w strukturach SLD. Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, działanie na szkodę mieszkańców Wałbrzycha, apeluję o złożenie mandatów radnych Rady Miasta Wałbrzycha:
Danuty Marosz, Roberta Rozmuskiego, Stefani Pawełek, Zdzisława Dobrowolskiego, Jerzego Krzyżowskiego, Ilony Sochy, którzy otrzymali poparcie startując z list wyborczych SLD.

Z poważaniem
Mariusz Kotarba
p.o. Przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Wałbrzychu

Przypomnijmy, że na kilka dni przed sesją rady miejskiej wałbrzyskie SLD jednoznacznie opowiedziało się przeciw likwidacji szkół. Na wczorajszej sesji rady miasta za likwidacją PSP-19 głosowali wszyscy radni SLD. Przeciwko likwidacji PSP-31 głosował Robert Rozmuski, a Stefania Pawełek wstrzymała się od głosu. W sprawie likwidacji PSP-12 od głosu wstrzymał się Robert Rozmuski. W głosowaniu za likwidacją ZS-P nr 1 Robert Rozmuski wstrzymał się od głosu, a Jerzy Krzyżowski nie głosował.

Oświadczenie SLD w Wałbrzychu w sprawie zamiaru likwidacji niektórych szkół przez Pana Romana Szełemeja Prezydenta Wałbrzycha.

Sojusz Lewicy Demokratycznej w Wałbrzychu po zapoznaniu się z argumentacją przedstawianą przez inicjatora likwidacji sześciu wałbrzyskich szkół Romana Szełemeja Prezydenta Miasta Wałbrzycha, jak również argumentacją przedstawianą przez poszczególne lokalne społeczności, niniejszym wyraża swój sprzeciw wobec proponowanych zmian w sieci szkół w Wałbrzychu.

Po rozważeniu wielu aspektów pragniemy podkreślić, że ekonomiczny argument likwidacji, na który powołują się twórcy koncepcji, nie może przesłonić faktu, że będziemy mieli do czynienia z negatywnymi skutkami społecznymi, które w naszej ocenie nie są brane pod uwagę, a są ważniejsze dla mieszkańców i perspektywy rozwojowej miasta.

Nasza opinia w sprawie planu likwidacji szkół jest negatywna. Sprzeciwiamy się szukaniu oszczędności w edukacji, uważamy, że jest to niewłaściwe, nie jest także posunięciem perspektywicznym.

Wykorzystując dostępne partii politycznej środki, będziemy aktywnie przeciwdziałać przedstawionej przez Pana Romana Szełemeja Prezydenta Miasta Wałbrzycha koncepcji i apelujemy do wszystkich, którym na sercu leży przyszłość naszego miasta aby czynili podobnie.

Mariusz Kotarba
p.o. Przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Wałbrzychu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group