Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3315
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odkryj podziemia Zamku Książ z Kolejami Dolnośląskimi

Piątek, 12 października 2018, 6:44
Autor: red
Wałbrzych: Odkryj podziemia Zamku Książ z Kolejami Dolnośląskimi
Fot. red
Zamek Książ w Wałbrzychu przygotował coś wyjątkowego dla swoich gości. W dniach 16–31 października będzie można po raz pierwszy w historii zwiedzać podziemia tego wyjątkowego obiektu. Z tej okazji Koleje Dolnośląskie przygotowały okolicznościową ofertę dla pasażerów.

W dniach 16-19 października wszyscy pasażerowie podróżujący z dowolnej stacji na terenie województwa dolnośląskiego do stacji Wałbrzych Szczawienko – posiadający bilet do podziemi Zamku Książ, mogą skorzystać z 50% zniżki na przejazd w relacji tam i powrót. Oferta nie jest honorowana w pociągach innych przewoźników.

Zapowiada się prawdziwa gratka dla odkrywców oraz miłośników historii, ponieważ pierwsze grupy zwiedzających turystów zjadą na głębokość aż pięćdziesięciu metrów pod zamkiem. Tam będą podążać specjalną trasą turystyczną o półkilometrowej długości.

To zróżnicowana ścieżka, która intryguje swoją różnorodną strukturą zarówno pod względem geologicznym, jak i historycznym. Podczas przejścia odwiedzający zobaczą również potężną wybetonowaną halę, korytarze wykute w surowej skale oraz poboczne komory bunkra.

Więcej szczegółów na temat zwiedzania podziemi Zamku Książ w Wałbrzychu na stronie obiektu: https://www.ksiaz.walbrzych.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group