Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 4373
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Odkryj wspaniałe atrakcje w Szklarskiej Porębie! Urozmaić swój pobyt na Dolnym Śląsku

Wtorek, 31 sierpnia 2021, 6:35
Autor: TS
REGION: Odkryj wspaniałe atrakcje w Szklarskiej Porębie! Urozmaić swój pobyt na Dolnym Śląsku
Fot. użyczone
Szklarska Poręba to perełka górska Dolnego Śląska. Oprócz pobliskich Karkonoszy i Gór Izerskich, znajduje się tam wiele innych ciekawych atrakcji, które warto zwiedzić podczas urlopu wypoczynkowego. Klimat miasta jest niezwykły, a zważywszy na jego lokalizację, można naprawdę tam odetchnąć od miastowego zgiełku. Zachwyca również okolica, proponująca mnóstwo ciekawych miejsc. Zakochaj się w Szklarskiej Porębie! Sprawdź jakie cudowne atrakcje czekają na Ciebie w Karkonoszach i zaplanuj pobyt na wakacyjne dni.

Odwiedź malowniczy Zamek Chojnik – starodawne miejsce z bogatą historią

Zamek Chojnik to czarujące miejsce, które warto odwiedzić już w pierwszym dniu pobytu w Karkonoszach. Budowla położona jest na wysokim wzgórzu, z którego można podziwiać panoramę pasma górskiego. Samo wejście na szczyt Chojnik gwarantuje już świetną zabawę. Natomiast na końcu trasy, oprócz czarującego zamku czeka Cię wiele niespodzianek. Idąc czarnym szlakiem, przed samym finiszem, można napotkać ponad dwudziestometrową jaskinię szczelinową, przez którą należy przejść, aby dostać się do zamku. Przy samym zabytku czekają na Ciebie kamienne schodki, prowadzące na wieżę zamkową. Z takiej perspektywy można rozkoszować się widokiem na inne szczyty malowniczych Karkonoszy.

Muzeum Minerałów w Szklarskiej Porębie. Poznaj lokalne tradycje

Centrum Szklarskiej Poręby i taka cudowna atrakcja! Wędrując po mieście lub schodząc z górskiej trasy, warto poświęcić trochę czasu na wycieczkę do Muzeum Minerałów. Sam styl budynku już przykuwa uwagę. W środku znajduje się mnóstwo naprawdę fantastycznych eksponatów. To miejsce jest obowiązkowe na liście turystycznej! Można usłyszeć tam wiele interesujących ciekawostek i pooglądać atrakcyjne okazy. Muzeum Minerałów to miejsce nie tylko dla fanów geologii. Edukacyjny pierwiastek podczas urlopu wypoczynkowego zawsze wychodzi na plus.

Orientalna przystań Dolnego Śląska. Ogród Japoński Siruwia w Karkonoszach

Okolica Szklarskiej Poręby również zaskakuje pod względem ilości ciekawych atrakcji. Nieopodal tego miasta znajduje się urokliwy Ogród Japoński Siruwia. Orientalne miejsce przyciąga do siebie turystów z całego kraju. Można tam odpocząć, zrelaksować się i wyciszyć. Wszystko odbywa się na łonie natury, wśród charakterystycznych dla Japonii drzew, krzewów i kwiatów. Niespotykane i niezwykle oryginalne rośliny można podziwiać, przechadzając się po całym malowniczym placu. W tym miejscu dowiesz się również nieco więcej o kulturze orientalnej i elementach tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni. Jeśli chcesz poznać bliżej, zarówno to miejsce, jak i inne atrakcje Szklarskiej Poręby odwiedź stronę: www.malajaponia.pl/atrakcje-turystyczne/szklarska-poreba. Odkryj górską miejscowość Dolnego Śląska od właściwej strony!

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group