Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 2667
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Odkrywamy czystą Polskę” z OSK Podzamcze

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 31 sierpnia 2013, 6:30
Aktualizacja: 9:55
Autor: red
Fot. organizatorzy
Pod takim hasłem rusza tegoroczna, jubileuszowa 20 akcja „Sprzątanie Świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia. Jubileusz akcji „Sprzątania świata” w której prowokuje do refleksji, czy było warto, czy rzeczywiście działania uczestników akcji coś zmieniły w Polsce, czy podejmowane działania miały i mają jakikolwiek sens. I wtedy z pomocą przychodzą słowa Miry Stanisławskiej–Meysztowicz, inicjatorki akcji w Polsce i założycielki Fundacji Nasza Ziemia.

„Dla mnie ekologia ma bardzo osobisty, ludzki wymiar. Jest to sprawa powietrza, którym oddycham ja i moja rodzina (i nie tylko moja!); parku, do którego chodzimy na spacer; wody, którą pijemy. To sprawa życia każdego z nas.”

Jakość środowiska, w którym żyjemy to sprawa codziennych wyborów każdego z nas i każdy z nas może w codziennym swoim funkcjonowaniu trochę ulżyć środowisku. Kolejna akcja „Sprzątanie świata” niech się stanie pretekstem do tego, żeby każdego dnia, na nowo odpowiedzialnie korzystać ze środowiska. Bo przecież pod naporem codzienności łatwo zapominamy o podstawowych i najprostszych, a dla nas dostępnych, sposobach, dzięki którym nasz negatywny wpływ na środowisko zmniejsza się.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podzamcze” przyłącza się do akcji realizując działania związane z ochroną środowiska i ekologią. Ośrodek Społeczno-Kulturalny jako PARTNER JUBILEUSZOWEJ AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA przy zaangażowaniu współorganizatorów: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich, Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych i Fundacji RECAL przeprowadzi dla dzieci i młodzieży lekcje edukacyjne z zakresu recyklingu i zrównoważonego rozwoju. Akcja obejmie również zbiórkę aluminiowych puszek po napojach oraz zużytych baterii.

Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” będzie miał także przywilej nadania imienia Drzewu Dwudziestolecia, które sadzone będzie podczas jego wydarzenia.

Z przebiegu wydarzeń, które realizowane będą między 13 a 21 września 2013 roku, sporządzony zostanie raport akcji z opisem i fotoreportażem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group