Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2808
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Odpowiedzą za dewastację

Wtorek, 8 czerwca 2021, 9:45
Aktualizacja: 9:47
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Odpowiedzą za dewastację
Fot. KMP Wałbrzych
W ostatnich dniach policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą przed sądem za zniszczenie mienia. Jeden z podejrzanych uszkodził drzwi wejściowe do budynku, drugi szybę wystawową sklepu, a trzeci karoserię samochodu osobowego.

W piątek nad ranem policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali przy ul. Wyspiańskiego w tej miejscowości 51-latka, który pod koniec zeszłego roku uszkodził futrynę oraz drzwi wejściowe budynku, w którym mieszka. Mężczyzna przyznał funkcjonariuszom, że pokłócił się wtedy ze swoją partnerką i będąc w stanie nietrzeźwości wyładował swoją frustrację na drzwiach, gdyż nie mógł dostać się na klatkę schodową. Straty przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej oszacowali na kwotę blisko 700 złotych.

Tego samego dnia przed północą dzielnicowi drugiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o tym, że nietrzeźwy mężczyzna uszkodził zaparkowany przy ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu samochód osobowy, a straty oszacowane zostały na kwotę około 600 złotych. W toku wykonanych czynności funkcjonariusze ustalili, iż ponownie w tle jest konflikt pomiędzy dwojgiem partnerów, a 50-letni mężczyzna od pewnego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną. Mężczyzna decyzją prokuratury ma zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz objęty został dozorem policyjnym.

W sobotę w godzinach porannych ponownie boguszowscy policjanci w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali kolejnego sprawcę dewastacji mienia. Tym razem funkcjonariusze udowodnili 26-latkowi, że 29 maja tego roku dokonał uszkodzenia szyby wystawowej jednego ze sklepów w tej miejscowości. W tym przypadku straty oszacowane zostały na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

Wszyscy podejrzani staną przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
60%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group