Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Odpowiedzą za rozbój

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 28 sierpnia 2012, 6:44
Aktualizacja: 6:48
Autor: opr.red.
Fot. red.
Kara nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Wałbrzycha za rozbój dokonany na 73–letniej kobiecie. Jednego z napastników w ręce policjantów przekazał przypadkowy przechodzień, który był świadkiem całego zajścia i zatrzymał agresora. Drugiego po krótkiej penetracji terenu zatrzymali funkcjonariusze z wałbrzyskiej „jedynki”.

W sobotę 25 sierpnia tuż po godzinie 8 rano dwóch mężczyzn zaatakowało przechodzącą ul. Kilińskiego w Wałbrzychu 73-letnią kobietę. Jeden z nich złapał ją za szyję i zaczął podduszać, drugi wyrwał jej torebkę, w której było 80zł. telefon komórkowy oraz dokumenty. Po wyrwaniu torebki mężczyźni zaczęli uciekać w dwóch różnych kierunkach.
Pokrzywdzona zatrzymała przejeżdżający radiowóz. Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu wspólnie ze strażnikami miejskimi po krótkiej penetracji terenu zauważyli jednego z opisanych przez poszkodowaną napastników. Drugi bandyta został ujęty i przekazany policjantom przez przechodnia, który był świadkiem całego zajścia.

Sprawcami rozboju okazali się 22 i 29-letni mieszkańcy Wałbrzycha. Mężczyźni byli nietrzeźwi. Mieli po 2,5‰ alkoholu w organizmie. W związku ze sprawą zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzut rozboju.

Na wniosek policji Sąd Rejonowy w Wałbrzychu aresztował 29-latka na dwa miesiące. Wobec młodszego mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w wysokości 2000zł.

Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło:http://www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group