Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4385
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odprawa służbowa garnizonu wałbrzyskiego

Wtorek, 6 lutego 2018, 12:29
Aktualizacja: Środa, 7 lutego 2018, 9:03
Autor: red
Wałbrzych: Odprawa służbowa garnizonu wałbrzyskiego
Fot. KMP Wałbrzych
6 lutego 2018 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyła się odprawa służbowa garnizonu wałbrzyskiego. Podczas spotkania podsumowane zostały działania Policji w roku 2017 zrealizowane na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Komendant Miejski Policji w Wałbrzych mł. insp. Maciej Januszkiewicz opowiedział także o realizacji priorytetowych zadań w roku 2018.

W odprawie udział wzięli zaproszeni goście: Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński, Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej, Prezes Sądu Rejonowego w Wałbrzychu Magdalena Mroczkowska, Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu Marcin Witkowski, samorządowcy gmin powiatu wałbrzyskiego oraz kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Podczas spotkania Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafał Siczek podsumował rok 2017 i przedstawił, z jakimi zagadnieniami najczęściej spotykali się podczas swojej służby funkcjonariusze wałbrzyskiego garnizonu. Następnie Komendant Miejski Policji w Wałbrzych mł. insp. Maciej Januszkiewicz omówił najistotniejsze element pracy naszej jednostki i przedstawił plan działań na rok 2018.

Do najważniejszych zadań należą:
- Budowanie zaufania do Policji poprzez realizacje programu „Dzielnicowy bliżej nas”.
- Zacieśnianie współpracy ze społecznością lokalną poprzez organizację debat społecznych z uwzględnieniem wniosków płynących z analizy zagrożeń lokalnych.
- Wykorzystanie informacji pochodzących z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w bieżącym dyslokowaniu sił prewencji i ruchu drogowego oraz wystąpieniach do instytucji odpowiedzialnych za infrastrukturę drogową, budowlaną w celu eliminowania występujących zagrożeń.
- Poprawa bezpieczeństwa na drogach.
- Ukierunkowanie służby funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego na działania zapobiegające zdarzeniom drogowym, szczególnie dotyczącym niechronionych uczestników ruchu drogowego.
- Dalsze ograniczenie liczby przestępstw o wysokiej szkodliwości społecznej .
- Doskonalenie jakości zadań realizowanych przez policjantów i pracowników Policji.
- Zapewnienie optymalnych warunków pełnienia służby lub pracy.
- Poprawa warunków lokalowych i stanu technicznego pomieszczeń służbowych w celu polepszenia warunków obsługi obywateli, a także podniesienie standardu pracy policjantów i pracowników cywilnych.

Realizacji zamierzonych celów w 2018 roku życzyła policjantom Prezes Sądu Rejonowego w Wałbrzychu Magdalena Mroczkowska. Bardzo dobrze ocenił służbę funkcjonariusz i współpracę z nimi w zakresie wykrywania przestępczości Prokurator Rejonowy Marcin Witkowski.

Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny plasują się na pierwszym miejscu pod względem efektywności służby – to potwierdził natomiast podczas swojego wystąpienia Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Tomasz Trawiński, który na koniec podziękował wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom Policji za dotychczasową pracę, życząc jednocześnie dalszych tak dobrych wyników. Do podziękowań dla mundurowych dołączyli się także wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński oraz Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group