Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Odsetki można umarzać

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 25 czerwca 2010, 7:08
Aktualizacja: 7:10
Autor: PAW
Członkowie WWS dopięli swego w sprawie umarzania odestek za najem lokali
Fot. red
W Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego znalazła się uchwala Rady Miasta Wałbrzycha mówiąca o umarzaniu odsetek za nieopłacony czynsz.

Taką uchwałę wałbrzyscy radni podjęli, bowiem uznali, że odsetki za nieopłacony czynsz najmu powinny być umarzane.

Taki projekt swego czasu złożyła Wałbrzyska Wspólnota Samorządowa oraz radni SLD. Były jednak spore obawy czy projekt zostanie zaakceptowany przez wojewodę dolnośląskiego. Teraz wiadomo już na pewno, że projekt zyskał akceptację wojewody, a to oznacza, że mieszkańcy Wałbrzycha mają prawo wystąpić o umorzenie odsetek za najem lokalu.

Do tej pory umarzanie długu zależało wyłącznie od prezydenta Piotra Kruczkowskiego i leżało to w jego gestii. Pomysłodawcy projektu liczą, że zmiana przepisu spowoduje, że choć część wałbrzyszan zdecyduje się na spłatę zadłużenia, a to byłoby z korzyścią także dla budżetu miasta. Członkowie WWS zapewniali na sesjach niejednokrotnie, że mają więcej pomysłów, jak usprawnić funkcjonowanie magistratu w sprawach mieszkaniowych. Zapewniali również, że będą te pomysły chcieli wcielać w życie. Widać udaje im się to z coraz większym skutkiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group