Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3738
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Odstrzelą dziki

Sobota, 2 października 2021, 7:28
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Odstrzelą dziki
Fot. archiwum
W związku z występowaniem coraz większej populacji dzików na terenie gminy Boguszów–Gorce oraz wzrostem powodowanych przez nie szkód, na podstawie decyzji Starosty Wałbrzyskiego, od dziś 2 października do końca roku prowadzone będą działania zmierzające do obniżenia pogłowia dzików, w określonej liczbie sztuk. Działania będą prowadzone przez myśliwego z uprawnieniami współpracującego z gminą Boguszów–Gorce.

Koła łowieckie realizują odstrzały według rocznych planów łowieckich. W związku z tym prowadzone są odstrzały sanitarne zarządzone przez Wojewodę na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 27.01.2021r. w sprawie wprowadzenia w 2021 na teren Rzeczpospolitej Polskiej programu mającego na celu wczesnego wykrycia zakażeń wirusem wywołującym afrykański pomór świń(ASF) i poszerzenia wiedzy na temat tej choroby oraz jej zwalczania.

- Jednakże w okresie pandemii w roku poprzednim działania takie nie były podejmowane. Z bólem serca, ale musimy zareagować w sposób zdecydowany, ponieważ populacja dzików na terenie naszej Gminy będzie się regularnie zwiększać. Działania dotyczące odłowów i wywozu dzików na inny teren nie są możliwe z uwagi na wyżej przytoczone przepisy i ryzyko rozpowszechnienia niezwykle groźnej choroby ASF - czytamy na stronie internetowej UM Boguszów-Gorce.

W miejscach wyznaczonych odstrzał będzie prowadzony z zachowaniem szczególnej ostrożności, w sposób uniemożliwiający udział osób trzecich. Myśliwy wykonujący czynności będzie oznakowany przez założenie kamizelki odblaskowej z napisem "Odstrzał redukcyjny". Apelujemy o wstrzymanie się od wychodzenia z domu oraz niewypuszczanie zwierząt domowych w obszarze jego zasięgu.

Szczegółowy harmonogram odłowu na stronie: www.boguszow-gorce.pl

Twoja reakcja na artykuł?

31
51%
Cieszy
4
7%
Hahaha
1
2%
Nudzi
13
21%
Smuci
3
5%
Złości
9
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group