Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 3984
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odwołane koncerty

Wtorek, 22 września 2020, 10:36
Aktualizacja: Środa, 23 września 2020, 8:11
Autor: red
Wałbrzych: Odwołane koncerty
Fot. organizatorzy
Za nami pierwsze koncerty w Starej Kopalni oraz piknik ekologiczny Radia Zet, który odbył się w minioną sobotę na wałbrzyskim Rynku. Jakie atrakcje przyniesie ostatni tydzień września?

W piątek o godzinie 19.00 odbył się pierwszy koncert w Starej Kopalni po długiej przerwie spowodowanej epidemią. Ze względów bezpieczeństwa zespół IRA wystąpił dwukrotnie (drugi koncert odbył się w sobotę), aby widzowie mogli zachować zalecane odległości. W czasie występów muzycy zaprezentowali swoje najbardziej popularne utwory w wersjach akustycznych. W trakcie koncertów zastosowane były zalecenia dotyczące organizacji wydarzeń kulturalnych w czasie epidemii.

Z kolei w sobotę można było skorzystać z licznych atrakcji w wałbrzyskim Rynku oraz pl. Magistrackim podczas Pikniku Ekologicznego Radia Zet. Na wydarzeniu obecne były instytucje miejskie, które przygotowały różne zajęcia dla dzieci i dorosłych. Na stoisku Starej Kopalni można było spróbować swoich sił w quizie wiedzy o Wałbrzychu i Dolnym Śląsku, wziąć udział w warsztatach malowania figurek gipsowych pod okiem ceramika oraz tworzyć piękne prace za pomocą malowania węglem.
W specjalnie przygotowanym miasteczku Radia Zet na uczestników czekały ekorowery, strefa eksperta z poradami ekologicznymi, koło fortuny i warsztaty ekologiczne. Nie zabrakł także strefy gastronomicznej w postacie foodtrucków.

Ostatni tydzień września w Starej Kopalni zapowiada się bardzo obiecująco. Od najbliższej środy ruszają zajęcia ceramiczne dla każdego – udział mogą wziąć zarówno dzieci, jak i dorośli. Ceramiczne Środy będą się odbywały co tydzień o godzinie 16.30. Jest to świetna forma na spędzenie środowego popołudnia i okazja, aby nauczyć się czegoś nowego i rozwinąć swoją artystyczną stronę.

W sobotę, 26 września instytucja organizuje kolejne zajęcia z cyklu „Bajtel w Kopalni”. Ta edycja nosi nazwę “Bajtel w składzie porcelany” i jest skierowana jak zawsze do maluchów (i rodziców także). Zajęcia obejmują oprowadzenie po wystawie ceramiki unikatowej z kolekcji Centrum Ceramiki Unikatowej Starej Kopalni oraz Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, ale to nie wszystko. W części warsztatowej nasi mali artyści zapoznani zostaną ze sposobami dekorowania naczyń, następnie każdy maluch przy współpracy z rodzicem wykona własną pracę poprzez ozdabiane różnymi sposobami wyrobów biskwitowych. Maluchy od 0 do 2 lat wraz z rodzicami o godz. 9:00, a starszaki od 3 do 6 lat wraz z rodzicami o godz. 11:00. Zajęcia trwają ok godziny, grupa może liczyć maksymalnie 10 dzieci + opiekunowie. Bilety dostępne są online na stronie www.starakopalnia.pl. Obiekt jest przyjazny dla mam z wózkami, dostępny jest również przewijak (kawiarnia Sztygarówka). Swoimi wrażeniami z zajęć w Starej Kopalni można dzielić się w mediach społecznościowych używając #muzealniaki. Uczestnicy zajęć będą się brudzić – dotyczy to rodziców i dzieci – prosimy o odzież odpowiednio dobraną do zajęć. Osoby dorosłe zobowiązane są do dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek oraz zachowania dystansu pomiędzy pozostałymi uczestnikami zajęć.

W dniach 26-27 września od godziny 12.00 na terenie Starej Kopalni odbędzie się Food Truck Party. W zewnętrznych przestrzeniach obiektu staną liczne foodtrucki, które zapewnią szeroki wybór potraw. W ramach wydarzenia w sobotę o godzinie 21.00 odbędzie się Silent Disco - taneczna zabawa, na której uczestnicy bawią się do wybranej przez siebie muzyki proponowanej przez grających DJ-ów. Z kolei w niedzielę będzie miało miejsce kino plenerowe, podczas którego na ekranach zostanie wyświetlona amerykańska komedia „Millerowie” z Jennifer Aniston w roli głównej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny - przy Silent Disco jedyny koszt, który ponosi uczestnik to koszt wypożyczenia słuchawek.

Niestety koncert Kasi Kowalskiej zaplanowany na 27 września został przeniesiony na nowy termin. Poniżej zamieszczam treść oświadczenia organizatora wydarzenia:

"Z przyczyn organizacyjnych jesteśmy zmuszeni przenieść koncert Kasi Kowalskiej na 21 marca 2021. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Działamy w nowych, dziwnych, okolicznościach cały czas walcząc z przeciwnościami losu...Prosimy o pozostawienie biletów na nowy termin, które automatycznie zachowują ważność, w przypadku kolizji terminu wejściówki można zwracać, do końca, roku w miejscu zakupów. Jeszcze raz przepraszamy i mamy nadzieje do zobaczenia wiosną w Wałbrzychu!"

Niestety koncert zespołu Lemon zaplanowany na 23 września został przeniesiony przez organizatora na 14.02.2021 r. - szczegóły znajdują się na Facebook’u wydarzenia, zakupione bilety zachowują ważność.

Ze względu na duże zainteresowanie do końca października zostaje przedłużona akcja promocyjna Starej Kopalni i Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Kupując bilet w jednej atrakcji, otrzymujemy 10 % zniżki na zwiedzanie drugiego obiektu. Obie instytucje znajdują się w centrum Wałbrzycha, co ułatwia odwiedzenie ich w ten sam dzień.

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
2
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
22%
Smuci
1
11%
Złości
2
22%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group