Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1898
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oferował do sprzedaży na portalu internetowym fikcyjny towar

Poniedziałek, 29 grudnia 2014, 6:20
Aktualizacja: 12:13
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Oferował do sprzedaży na portalu internetowym fikcyjny towar
Fot. red.
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszukanie ponad 42 osób i wyłudzenie 25 tysięcy złotych. Na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży towar, którego nie posiadał. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 26-letniego mieszkańca Starych Bogaczowic, podejrzanego o oszustwa przy transakcjach kupna–sprzedaży na jednym z portali internetowych. Oszust działał od sierpnia bieżącego roku.

Do popełnienia tych przestępstw wykorzystał kilka rachunków bankowych. Oferował do sprzedaży telefony komórkowe i wózki dziecięce, a następnie inkasował przelewy na różne konta. Jednak przedmiotu transakcji kupującemu nie wysyłał. Dzięki działalności przestępczej od 42 pokrzywdzonych wyłudził 25 tysięcy złotych. Było to jego stałe źródło dochodu. Nieuczciwy sprzedawca w porę został namierzony i ustalony przez wałbrzyskich funkcjonariuszy. Podczas przesłuchania zatrzymany 26-latek przyznał się do zarzucanych mu oszustw i złożył obszerne wyjaśnienia. Poddał się dobrowolnie karze. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group