Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 4469
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ogrody światła otwarte

Piątek, 29 października 2021, 11:35
Aktualizacja: 12:36
Autor: red
Wałbrzych: Ogrody światła otwarte
Fot. użyczone
Magiczne Ogrody Świateł zawitały do Książa już po raz trzeci, a do Palmiarni drugi raz. Od dzisiejszego piątku (29 października 2021 r.) aż do 28 lutego przyszłego roku, Dziedziniec Honorowy, francuskie ogrody tarasowe, a po raz pierwszy także taras północne oraz Ganek Muszkieterów na Zamku Dolnym zamienią się w codzienny, zachwycający spektakl wielokolorowych iluminacji. W tym roku Książ oferuje dwa razy dłuższą trasę oraz dwa razy więcej atrakcji.

Ogrody Świateł, które uruchomiono w Zamku Książ po raz pierwszy jesienią 2019 r., okazały się turystycznym hitem i przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. W ubiegłym roku inicjatywy nie zastopowała nawet globalna pandemia, a atrakcyjna oferta świetlnego spektaklu dla całych rodzin, gdy inne atrakcje pozostawały nieczynne, tylko zyskała na popularności. Od tego weekendu bogato oświetlone rośliny i liczne świetlne instalacje po raz kolejny zamieniły Książ i Palmiarnię w czarodziejską krainę. Książęcy bal, królewskie pawie, a także fontanny światła to iluminacje, które można podziwiać na tarasach od strony południowej i zachodniej. Na turystów czeka też wyjątkowa niespodzianka. W stosunku do lat minionych przestrzenie ogrodowe dedykowane świetlnym atrakcjom zostały zwiększone o 150 procent. Uruchomiono dodatkowo tarasy północne, gdzie spektakl arystokratycznej rezydencji przemienia się w "Średniowieczny Książ". Czekają tam rycerze, tarcze, pochodnie, zjawy oraz nowa animacja - turniej rycerski.

Rodziny z dziećmi ucieszą się zapewne ze zwiększenia powierzchni Ogrodów Światła w Palmiarni. To tu powstał kolorowy świat egzotycznych zwierząt (oczywiście świetlnych!)- nie zabrakło żółwi, barwnych rybek, papug, małp, ale także flamingów, wieloryba, krokodyla i 4-metrowej żyrafy. Wydarzenie obejmuje zarówno ogrody, jak i wnętrza palmiarni, które zyskały dodatkowe dekoracje.

Wszystkie iluminacje w Ogrodach Światła Zamku Książ i Palmiarni są ofertą sezonową. Zostały wykonane indywidualnie pod specyfikę obiektów i z uszanowaniem ich historycznego charakteru i zabytkowej architektury.

Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni. Godziny otwarcia i bilety.

Bilety wstępu:
2w1 1: Ogrody Zamek i Palmiarnia bilet normalny - 59 zł
2w1 1: Ogrody Zamek i Palmiarnia bilet ulgowy- 49 zł

Ogrody Zamek bilet normalny – 39 zł
Ogrody Zamek bilet ulgowy - 33 zł

Ogrody Palmiarnia bilet normalny - 25 zł
Ogrody Palmiarnia bilet ulgowy – 20 zł

Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny

Godziny otwarcia:
niedziela - czwartek od 16:30 do 20:00 - bilety można zakupić w pawilonie kasowym do 19:15 lub poprzez system online
piątek - sobota od 16:30 do 21:00 - bilety można zakupić w pawilonie kasowym do 20:15 lub poprzez system online

Przydatne informacje:

1. Bilet łączony: jeden obiekt należy zwiedzić w dniu, na który bilet został zakupiony, a drugi obiekt można zwiedzić w terminie do 28 lutego 2022r.

2. Bilety ulgowe przysługują dzieciom od lat 4, uczniom szkół do lat 19 oraz studentom do 24 roku życia; opiekunom grup szkolnych, przedszkolnych, grup dzieci i młodzieży (1 opiekun grupy 10-cio osobowej wchodzi bezpłatnie); osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom; emerytom, rencistom i osobom powyżej 65 roku życia. Zakup biletu ulgowego jest uzależniony od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi. Piloci lub przewodnicy grupy zorganizowanej oraz dzieci do lat 4 mają wstęp wolny (nie dotyczy to grup zorganizowanych złożonych z dzieci oraz usług specjalnych np. Zamek po drugiej stronie lustra, Baśniowy Książ, Nocne zwiedzanie).

3. Zachęcamy do zakupu biletów online na bilety.ksiaz.walbrzych.pl. Bilety można okazać w wersji papierowej lub na ekranie urządzenia elektronicznego.

Twoja reakcja na artykuł?

11
58%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
11%
Złości
6
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group