Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 4988
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Okradała staruszki

Piątek, 3 grudnia 2021, 6:41
Autor: red
Wałbrzych: Okradała staruszki
Fot. KMP Wałbrzych
Działania przeprowadzone przez policjantów pionu kryminalnego, a także dochodzeniowo–śledczego wałbrzyskiej komendy, doprowadziły do zatrzymania w miniony poniedziałek na gorącym uczynku oszustwa 23–letniej wrocławianki, która działała metodą przestępczą „na policjanta”.

Do wyłudzenia sporej sumy pieniędzy doszło w miniony poniedziałek po południu w dzielnicy Stary Zdrój. Wtedy to do 83-latki zadzwonił telefon. Osoby po drugiej stronie słuchawki podały się za policjantów mówiąc, że jej wnuczka doprowadziła do poważnego wypadku drogowego i potrzebna jest gotówka, aby mogła ona w tym samym dniu wyjść z więzienia. Oszuści zażądali od seniorki ostatecznie 20 tysięcy złotych. Pokrzywdzona przygotowała wyznaczoną kwotę i wyrzuciła gotówkę przez okno, przekazując ją nieznanej sobie kobiecie. W tym momencie wykonujący pracę operacyjną funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali podejrzaną 23-latkę na gorącym uczynku przestępstwa, kiedy podnosiła paczkę z pieniędzmi.

W toku wykonanych dalszych czynności procesowych przy wrocławiance mundurowi zabezpieczyli kolejną porcję gotówki pochodzącą z innego przestępstwa dokonanego tego samego dnia na szkodę kolejnej 86-letniej wałbrzyszanki. Tym razem była to kwota blisko 13 tysięcy złotych. Ostatecznie na poczet przyszłych kar mundurowi zabezpieczyli od podejrzanej dodatkowo 35 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego ostatecznie postawili podejrzanej zarzuty oszustw. 23-latce za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
3
30%
Złości
4
40%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group