Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3424
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Okradli staruszkę

Czwartek, 6 stycznia 2022, 8:08
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Okradli staruszkę
Fot. KMP Wałbrzych
Zawsze zamykajmy drzwi na zamek, gdyż możemy paść ofiarą złodziei. O tym właśnie przekonała się w sylwestrowe popołudnie 79–latka z Boguszowa–Gorc.

Kobieta o utracie portmonetek zorientowała się pierwszego stycznia, jednak o tym, że doszło do kradzieży w jej mieszkaniu przy ul. Racławickiej, dopiero kolejnego dnia, kiedy sprawdziła swoje konto bankowe, z którego zniknęło łącznie 13 tysięcy złotych. 79-latka niezwłocznie powiadomiła policjantów, a ci bezpośrednio po zgłoszeniu tego faktu już w niedzielę rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie sprawców serii przestępstw.

Z zebranego materiału w sprawie wynikało, że pięciu wypłat w bankomatach na kwotę 5 tysięcy złotych oraz łącznie trzynastu płatności kartą na kwotę około 8 tysięcy złotych odpowiada dwóch mężczyzn oraz kobieta. Trop poprowadził boguszowskich funkcjonariuszy do Kamiennej Góry. Jeszcze drugiego stycznia zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 41 oraz 30 lat, a dzień później w ręce mundurowych wpadła 34-letnia kamiennogórzanka.

W trakcie czynności procesowych troje podejrzanych przyznało się do popełnionych przestępstw związanych z włamaniami na konto bankowe. Kobieta odpowie dodatkowo za kradzież mieszkaniową. 34-latka dokonała jej metodą na tzw. klamkę, wykorzystując nieuwagę 79-latki. Kiedy seniorka zastawiła niezaryglowane drzwi kobieta weszła do jednego z pokoi, w którym znajdowały się portmonetki i ukradła je.

Troje kamiennogórzan może teraz trafić za kraty więzienia na 10 lat. Policjanci odzyskali niewielką ilość gotówki niewydaną jeszcze przez przestępców w kwocie 500 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
10%
Cieszy
4
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
3
15%
Złości
10
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group