Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 1534
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Okres żniw dla Baszty

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 11 czerwca 2017, 9:14
Aktualizacja: 9:20
Autor: PAW
Fot. użyczone
Maj, czerwiec to jest wysyp turniejów piłkarskich w dziecięcej piłce nożnej.

Począwszy od finałów dolnośląskich Tymbark Cup poprzez turnieje OZPN Wałbrzych o Puchar Żaka, Puchar Aglomeracji Wałbrzyskiej, Deichmann CUP i rozgrywki terenowej ligi młodzików. W tych wszystkich zawodach uczestniczyli, bądź w dalszym ciągu biorą udział, zawodnicy UKS Baszta Wałbrzych i to ze sporymi sukcesami.

We wszystkie majowe i czerwcowe weekendy odbywały się eliminacje Deichmann Cup. Po rozegraniu spotkań kwalifikacyjnych do rundy play-off drużyny UKS Baszta Wałbrzych występujące w tych rozgrywkach jako Urugwaj przystąpiły odpowiednio U-11 i U-9 z pierwszego i drugiego miejsca. Zespół Urugwaju U-11 w fazie play-off w pierwszym spotkaniu zmierzył się z Francją (Orlik Kłodzko). Urugwaj przystąpił do tego meczu z pozycji faworyta i szybko zdobyta bramka to potwierdzała. Jednak młodych zawodników usztywniła świadomość, że to spotkanie decyduje o ich awansie do kolejnych rund. Po fantastycznym uderzeniu zawodnika Francji z dalszej odległości spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1 i doszło do serii rzutów karnych, w których zdecydowanie lepszy był Urugwaj wygrywając 3:1. Kolejne spotkanie to pojedynek z Jamajką, w którym pod kontrolą Baszta wygrała 3:1 i nadszedł finał, w którym zmierzyliśmy się z drugim zespołem eliminacji - Hiszpanią (Górnik Nowe Miasto). Tym razem po w miarę spokojnym przebiegu pojedynku Urugwaj wygrał 3:0. Trzeba dodać, że najlepszą sytuacją Hiszpanów był rzut karny w końcówce meczu wyraźnie przestrzelony. Urugwaj U-9 zajął ostatecznie czwarte miejsce. Klamrą spinającą występy Urugwaju U-11 i U-9 były tytuły strzelców dla Bartosz Brzuzego z 21 bramkami (Urugwaj U-11) i Natana Dudka z 56 bramkami (Urugwaj U-9). Trzeba podkreślić, że Baszta po raz trzeci uczestniczy w finale krajowym Finał Finałów Deichmann CUP, ale dotychczas były to awanse dzięki tzw. dzikiej karcie. Tym razem wygraliśmy Finał Regionalny, a z dzikiej karty skorzystali nasi finałowi rywale, czyli ekipa Nowego Miasta.

Skład Urugwaju U-11: Krzysztof Jowik, Tymoteusz Śliwakowski, Bartosz Michalkiewicz, Adam Czornij, Paweł Jaworek, Bartosz Brzuzy, Szymon Marczuk, Mateusz Sławiński, Radosław Juś, Oskar Sudora,

Skład Urugwaju U-9: Jakub Jaroszewski, Dawid Szczepański, Natan Dudek, Mikołaj Kazimierski, Bartłomiej Pawłowski, Filip Michalski, Tomasz Lisowski, Jakub Borzęcki, Filip Michalski, Jarosław Moszowski.

Trener obu ekip Marek Figurski

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group