Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4947
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Olgierd Łukaszewicz – obywatel UE w Wałbrzychu

Środa, 20 lutego 2019, 14:08
Aktualizacja: Czwartek, 21 lutego 2019, 15:09
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Olgierd Łukaszewicz – obywatel UE w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
W Auditorium Novum im. prof. Elżbiety Lonc Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbyło się dzisiaj spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem. Spotkanie nosiło nazwę "Podróże obywatela UE Olgierda Łukaszewicza po Polsce".

Olgierd Łukaszewicz - aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, na swoim kocie ma wiele znakomitych ról teatralnych i filmowych, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Za swoje osiągnięcia zawodowe był wielokrotnie nagradzany, otrzymał między innymi Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Jednak spotkanie w Wałbrzychu nie dotyczyło aktorskiej kariery, kulisów kręcenia filmów czy przygotowywania spektakli teatralnych. Olgierd Łukaszewicz jest fundatorem Fundacji My Obywatele Unii Europejskiej – Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego. Od kilku miesięcy prowadzi w całym kraju spotkania pod hasłem "Podróże obywatela UE Olgierda Łukaszewicza po Polsce", na których przekonuje jak ważne jest członkostwo Polski w UE.

Podczas spotkania w Wałbrzychu Olgierd Łukaszewicz podkreślał, że antyunijna narracja, która cechuje wypowiedzi obecnie rządzących, jest niczym nieuzasadniona, a korzyści, w tym również finansowe, z faktu bycia członkiem Unii Europejskiej są trudne do przecenienia. Konieczne jest uświadamianie społeczeństwa o wzbogacających nasz kraj związkach z innymi krajami Europy i umacnianie europejskiej jedności w ramach Unii Europejskiej.

Olgierd Łukaszewicz podkreślał też, jak ważne są nadchodzące wybory do europarlamentu i głosy oddane na kandydatów podzielających unijne wartości a nie na eurosceptyków. Warto dodać, że w Wałbrzychu zaplanowano dwa spotkania z Olgierdem Łukaszewiczem. Drugie spotkanie odbędzie się również dzisiaj o godzinie 18.00 na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

12
32%
Cieszy
2
5%
Hahaha
2
5%
Nudzi
2
5%
Smuci
2
5%
Złości
17
46%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group