Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3789
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Olimpiada zawita do Wałbrzycha

Sobota, 15 września 2012, 12:27
Aktualizacja: Niedziela, 16 września 2012, 7:25
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Olimpiada zawita do Wałbrzycha
Fot. użyczone
10 września został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na organizację Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych w 2013 roku. W efekcie postępowania konkursowego Marszałek Województwa Dolnośląskiego będzie organizatorem przyszłorocznej Olimpiady.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to największe zawody sportu młodzieżowego w Polsce, o randze Mistrzostw Polski, rozgrywane w kategorii wiekowej juniora młodszego. Olimpiada obejmuje przeprowadzenie zawodów w 3 sportach: szachach, brydżu sportowym i warcabach, a imprezie weźmie udział około 600 osób.

Zawody zostaną rozegrane w kwietniu 2013 roku, a zawodnicy o zwycięstwo będą walczyć w atrakcyjnych i prestiżowych miejscach w regionie: na Zamku Książ, który już wielokrotnie był wykorzystywany do organizacji różnych imprez sportowych oraz w Szczawnie Zdroju w Teatrze Zdrojowym.

W tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych, która odbyła się na Podkarpaciu, młodzi zawodnicy z Dolnego Śląska zdobyli 9 medali, wygrywając tym samym kategorię medalową województw, zaś w klasyfikacji punktowej województw zajęli 2. miejsce.

Dolny Śląsk jest regionem o długich tradycjach organizacji imprez w sportach umysłowych i odnoszącym w nich znaczące sukcesy sportowe. Na terenie województwa cyklicznie organizowane są międzynarodowe zawody najwyższej rangi, takie jak: Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina, Memoriał Adolfa Andersena w szachach, Międzynarodowy Miting Brydżowy Błękitna Wstęga Odry oraz zawody mistrzowskie w różnych kategoriach wiekowych w sportach umysłowych. Na przestrzeni ostatnich lat (od 1995 roku) na Dolnym Śląsku odbyło się 5 olimpiad w sportach zimowych, 2 w sportach halowych oraz 2 ogólnopolskie olimpiady młodzieży w sportach letnich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group