Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 2037
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Wałbrzych: „Oliwa nierychliwa, ale sprawiedliwa” – co się dziś działo na sali rozpraw

Piątek, 29 kwietnia 2011, 19:56
Aktualizacja: Sobota, 30 kwietnia 2011, 8:19
Autor: KO
Świdnica/Wałbrzych: „Oliwa nierychliwa, ale sprawiedliwa” – co się dziś działo na sali rozpraw
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na wniosek złożony przez komitet Patryka Wilda sąd unieważnił wybory prezydenta Wałbrzycha w drugiej turze, co oznacza, że sam Patryk Wild nic nie zyskuje. O fotel włodarza powalczą znów – jeśli postanowienie się uprawomocni – Piotr Kruczkowski i Mirosław Lubiński.

Kiedy postanowienie Sądu Okręgowego w Świdnicy się uprawomocni? Jeśli nikt nie złożyłby na nie zażalenia, to już za 7 dni. Ale raczej spodziewamy się odwołania. Jeśli Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podtrzyma dzisiejsze postanowienie, to oznacza, że wybory do rady miasta w okręgu nr 5 oraz druga tura wyborów prezydenckich są nieważne. Ale jeśli wrocławski sąd skieruje sprawę znów do Świdnicy, to karuzela znów będzie się kręcić...

Sąd dziś nie unieważnił: w całości wyborów do rady miasta, wyborów do rady powiatu oraz pierwszej tury wyborów prezydenckich. Czy wnioskodawcy będą się odwoływać? O to zapytaliśmy Jacka Grabowskiego, który był dziś w Świdnicy (w materiale również reakcja na postanowienie sądu i komentarz Longina Rosiaka):

W sądzie dziś zabrakło: Piotra Kruczkowskiego, Patryka Wilda, Mirosława Lubińskiego i wielu innych osób, które powinny być mocno zainteresowane tym rozstrzygnięciem.

W uzasadnieniu postanowienia sąd podkreślił, że kluczowe były zeznania świadka Roberta S. Istotny był też fakt, że udowodniono proceder wynoszenia kart z lokali wyborczych.

Na mocy dzisiejszego nieprawomocnego postanowienia mandaty tracą: prezydent Piotr Kruczkowski oraz radni Stefanos Ewangielu, Piotr Kwiatkowski, Jerzy Krzyżowski, Beata Mucha i Sylwester Bernatowicz.

***
Zobacz także:

* Druga tura unieważniona, piątek, 29 kwietnia, godz. 13.32.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group