Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2610
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Opanowali altanki

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 6 lutego 2010, 8:38
Aktualizacja: 8:39
Autor: red
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 29 do 30 lat, którzy są podejrzewani o to, że włamali się do altanek działkowych na terenie ogrodów „Podzamcze”. Mężczyźni mają na koncie jeszcze 70 innych włamań.

Policjanci I komisariatu w Wałbrzychu zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 29 do 30 lat podejrzewanych o to, że włamali się do jednej z altan działkowych na pobliskich ogrodach „Podzamcze”.

Mężczyźni zostali zatrzymani, kiedy wracali z „roboty”. Ukradli mosiężną dyszę spryskiwacza ogrodowego o wartości 50 zł. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym popełnienie jeszcze 70 innych włamań do altan na tych samych ogrodach. I może to nie być ostateczna liczba. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów i obszernie starali się wyjaśnić szczegóły swojej działalności. Kradli wszystko, co tylko mogło się im przydać, a specjalizowali się w „zbieractwie„ złomu. W ich zainteresowaniu były metalowe części narzędzi i urządzeń ogrodowych, które jak twierdzili, zrobione są często ze szlachetniejszych metali. Mniejsze elementy mogli schować do kieszeni lub reklamówki i spokojnie korzystać z komunikacji miejskiej. Działali blisko przez rok.

Teraz zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze muszą teraz ustalić wszystkich poszkodowanych i wyliczyć wysokości strat spowodowanych przestępczą działalnością.
Trójce „altaniarzy” za włamania grozi nawet do 10 lat pobytu za stalowymi kratami.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group