Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1733
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Opozycja rządzi?

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 14 listopada 2009, 8:52
Aktualizacja: 14:14
Autor: Szela
Fot. Szela
Ostatnia sesja Rady Miejskiej dowiodła, że opozycja, jeśli chce, potrafi postawić na swoim. Porządek obrad został wywrócony do góry nogami, a posiedzenie trwało do późnych godzin wieczornych. To była jedna z najdłuższych sesji w historii wałbrzyskiego samorządu.

Na wniosek radnej Alicji Rosiak, do porządku obrad dopisano około dziesięciu punktów, a podczas kolejnych głosowań opozycja miała cały czas przewagę. To była odpowiedź na nieudaną próbę zwołania sesji nadzwyczajnej w sprawie spółek miejskich. Prezydent Piotr Kruczkowski, za pośrednictwem przewodniczącej rady, odmówił jej zwołania w zaproponowanym terminie, więc opozycja uzyskała to, co chciała na sesji zwyczajnej. Tyle, że mało brakowało, a radni musieliby nocować na sali obrad.

Opozycyjni radni uzyskali informacje, dostępne od dawna we wszystkich możliwych źródłach, od Internetu począwszy, po dokumenty znajdujące się w biurze rady i poszczególnych wydziałach Urzędu Miejskiego. Informacji udzielali bezpośrednio szefowie spółek, którzy, na dobrą sprawę, zamiast spędzać długie godziny na sali obrad samorządu, powinni pracować na rzecz mieszkańców – pilnować autobusów, remontów, porządków w parkach i na budowie Aqua Zdroju. Ale skoro władze miasta nie potrafiły wcześniej uzgodnić wielu spraw z opozycją, musiały się pogodzić z wielogodzinnym posiedzeniem w ratuszu.

Ostatnie uchwały zapadały grubo po godzinie 22. Zdecydowano m.in. o rezygnacji z pobierania opłat za posiadanie psa. - Skórka nie warta wyprawy. Egzekucja zaległości kosztuje więcej, niż wpłaty od właścicieli czworonogów – wyjaśnia prezydent Piotr Kruczkowski. Uchwalono też stypendia dla sportowców. Jeszcze w tym roku na ten cel miasto przeznaczy 70 tys. zł, w przyszłym roku kwota ta ma wynieść ok. 200 tys. zł. Na wsparcie mogą liczyć sportowcy z Wałbrzycha, mogący się wykazać dobrymi wynikami w uprawianej dyscyplinie. Korzyścią dla miasta będzie promocja w kraju i za granicą podczas zawodów sportowych.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group