Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2960
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Oranżeria" na terenie Starej Kopalni

Środa, 3 sierpnia 2016, 6:40
Autor: red.
Wałbrzych: "Oranżeria" na terenie Starej Kopalni
Fot. red.
Na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu pojawiła się "Oranżeria". Nie chodzi jednak o pomieszczenie do hodowli egzotycznych roślin, ale o nową, niezwykłą wystawę.

Wystawę "Oranżeria" można oglądać w Centrum Ceramiki Unikatowej na terenie Starej Kopalni do 9 września br. Stanowi ona multimedialny projekt zrealizowany w ramach Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro 2016 przez Claude Jeitz, Alaina Calliste i Barbarę Idzikowską, przy współudziale Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wystawa jest elementem towarzyszącym Festiwalowi Wysokich Temperatur.

Celem projektu jest ukazanie powiązań pomiędzy poszczególnymi krajami członkowskimi a Unią Europejską jako całością. Podkreślenie, że możliwa jest wspólnota i zarazem autonomia. Prace wchodzące w skład wystawy mają skłonić do refleksji nad tym w jaki sposób jak można łączyć i dzielić. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. 9 września w Centrum Ceramiki Unikatowej odbędzie się finisaż wystawy, którego gośćmi będą autorzy "Oranżerii".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group