Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 2934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

OSK – Alternatywne źródła energii

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 4 sierpnia 2013, 12:05
Aktualizacja: 12:10
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Dla uczestników zajęć wakacyjnych w Ośrodku Społeczno–Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej w Wałbrzychu zorganizowano prezentację multimedialną dotyczącą alternatywnych źródeł pozyskiwania energii.

W pierwszej części dzieci poznały sposoby wykorzystania sił przyrody w ujęciu historycznym. Zaprezentowano i omówiono działania młynów wodnych i wiatraków. Dzieci szczególnie zainteresowane były kuźnią wodną i młynem papierniczym oraz wiatrakami holenderskimi.

W drugiej części prezentacji przedstawiono współczesne sposoby i urządzenia umożliwiające pozyskiwanie energii z natury. W tym przypadku uczestnicy zajęć zainteresowani byli głównie energią wiatrową i słoneczną. Wiele zadawanych przez dzieci pytań dotyczyło kolektorów solarnych i urządzeń umożliwiających pozyskiwanie energii z fal i prądów morskich.

Zajęcia obejmowały również składanie edukacyjnych zestawów solarnych. Dzieci poznały sposób przetwarzania energii słonecznej na energię elektryczną, która wprowadzała w ruch złożone modele solarne.
Zajęcia zorganizowane zostały w ramach realizacji projektu „Dla natury” będącego laureatem konkursu grantowego będącego Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group