Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3378
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: OSK będzie współpracowało z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych

Sobota, 25 maja 2013, 6:29
Autor: red
Wałbrzych: OSK będzie współpracowało z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych
Fot. red
20 maja podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych (DZPK) Odział Wałbrzych a Spółdzielnią Mieszkaniową Podzamcze. Porozumienie podpisali: Leszek Mazur – zastępca Dyrektora DZPK i Tadeusz Choczaj – Prezes Zarządu SM Podzamcze.

Celem porozumienia jest ustalenie ogólnych zasad i warunków współpracy pomiędzy DZPK a SM Podzamcze w zakresie działań związanych z realizacją projektu DLA NATURY będącego laureatem Konkursu Grantowego Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM.

W ramach współpracy, przy znaczącym zaangażowaniu merytorycznych pracowników DZPK – współrealizatora projektu, zorganizowane będą dla dzieci i młodzieży stacjonarne warsztaty przyrodnicze i ekologiczne oraz zajęcia edukacyjno-dydaktyczne, które również realizowane będą w dolnośląskich placówkach DZPK tj. Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Jeleniej Górze oraz Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu. Bezpośredni kontakt z przyrodą zapewnią dzieciom krajoznawcze wycieczki do Książańskiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich.

Ponadto przedstawiciel DZPK weźmie udział w pracach jury oceniającego prace konkursów plastycznych „Energia z natury” i „Już małe dzieci segregują śmieci” oraz konkursu fotograficznego „Ukryta natura”.

Dotychczasowa współpraca z DZPK była bardzo owocna, szczególnie w okresie ferii zimowych i wakacji. Wówczas uczestnicy zajęć stacjonarnych i terenowych prowadzonych przez pracowników DZPK pozyskiwali wiedzę z zakresu przyrody, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

W 2012 roku DZPK był współrealizatorem większości działań wykonanych w ramach projektu „Moja Natura”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group