Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3733
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: OSK SM Podzamcze organizatorem imprezy w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

Czwartek, 25 sierpnia 2016, 10:48
Autor: red
Wałbrzych: OSK SM Podzamcze organizatorem imprezy w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu
Fot. organizatorzy
Ośrodek Społeczno–Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu organizuje w dniu 17 września br. Turniej Piłki Nożnej Dolnośląskich Spółdzielni Mieszkaniowych.

Impreza zgłoszona została do drugiej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu, który w tym roku odbędzie się w dniach od 10 do 17 września.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Realizacja konkretnych działań w całej Europie jest w dużym stopniu zdecentralizowana i odbywa się w ścisłej współpracy z koordynatorami krajowymi i wieloma różnymi partnerami zaangażowanymi w inicjatywę. Poszczególne działania promocyjne będzie również wspierać zespół ambasadorów m.in. Marcin Gortat, Czesław Lang, Zofia Klepacka, Justyna Kozdryk, Zbigniew Bródka i Oktawia Nowacka – zdobywczyni brązowego medalu Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w pięcioboju nowoczesnym.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group