Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 1866
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ostatni dzień na zrobienie prezentu

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 24 grudnia 2011, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
Dziś większość wielkopowierzchniowych sklepów będzie czynna do godziny 14.00. Tak więc można jeszcze kupić prezenty dla najbliższych.

Najdłużej w Wigilię będą pracowali w Tesco. Te sklepy będą czynne do 16.00. O godzinę krócej otwarte dziś będą: Real, Carrefour i Auchan. Tymczasem o 14.00 pracę zakończą: Netto, Lidl.

W tym roku do apelu, by skrócić godziny pracy w Wigilię, po raz kolejny przyłączyła się Solidarność, która prowadziła akcję „Nie przehandluje pierwszej gwiazdki”. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na korzyści płynące z krótszego dnia handlowego. Przede wszystkim Solidarność występuje w obronie interesów pracowników tych sklepów, by mogli zasiąść do Wigilijnego stołu o normalnej porze, a nie jak to bywa zazwyczaj dopiero około 20.00.

Kampanię „Solidarności” wsparł Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Józef Michalik. Arcybiskup wyraził nadzieję, że związkowa akcja „przyniesie realną korzyść w perspektywie utrwalania życia rodzinnego. Kampanię „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki” określił jako „ochronę dnia wigilijnego przed naciskiem kultury zarobku, co w efekcie bardzo rozbija rodzinę, mającą prawo do wspólnego przeżywanie Świąt i przygotowań do tych wydarzeń”.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

leszek2674 24-12-2011 9:26
I kto się pod tym podpisuje, solidarność ? To przez solidarność nie mamy kopalń, zakładów pracy. To oni, działacze tacy jak senkowski, szulc i inni karierowicze doprowadzili że mamy w Wałbrzychu biede, smród i nędzę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group