Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 2312
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ostatni poranek z teatrem za nami

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 3 września 2012, 6:13
Aktualizacja: 13:14
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
W każdą niedzielę sierpnia najmłodsi miłośnicy Teatru Lalki i Aktora mieli okazję uczestniczyć w warsztatach poświęconych zabawom z elementami edukacji artystycznej i ekologicznej. Tym razem zajęcia odbywały się w siedzibie teatru przy ul. Buczka 16, o czym zadecydowała niesforna pogoda.

Podczas warsztatów wieńczących tegoroczną wakacyjną przygodę z teatrem dzieci z uzbieranych plastikowych butelek stworzyły magiczne drzewo, które przypominało dąb z naszego herbu.
- Pomyślmy, że nasze drzewo spełnia życzenia. O co byśmy je poprosili? - kreował nową rzeczywistość aktor Teatru Lalki i Aktora Seweryn Mrożkiewicz.

Wyobraźnię dzieci pobudzała również Urszula Raczkowska, aktorka teatru. Mali ciekawscy chętnie opowiadali historie, jak pokonać niedźwiedzia, przekupując go miodem czy przejść przez rwącą rzekę.

- W teatrze jest tak, że jako aktorzy używamy skrótów. Nie musimy pokazywać widzom, że na przykład skądś wracamy. Teraz rozpalimy ognisko i upieczemy mamuta, zanim się obudzi – zachęcał do kreatywnego myślenia Seweryn Mrożkiewicz.

Koniec warsztatów to pożegnanie z magicznym drzewem - w południe zostało ono zabrane przez pracowników ALBY, a tym samym przeznaczone do utylizacji.

Sponsorem Wieczorynek i Poranków była Gmina Wałbrzych. Partnerami natomiast Gazownia Wałbrzyska, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A, "Śnieżka - Invest" Sp. z o.o. ze Świebodzic oraz ALBA Dolny Śląsk Sp. z o.o. z/s Wałbrzychu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group