Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3251
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oświadczenie Prawa i Sprawiedliwości w sprawie zapowiedzi likwidacji szkół w Wałbrzychu

Środa, 21 grudnia 2011, 10:38
Aktualizacja: 21:42
Autor: Sven
Wałbrzych: Oświadczenie Prawa i Sprawiedliwości w sprawie zapowiedzi likwidacji szkół w Wałbrzychu
Fot. Sven
Zapowiedź likwidacji szkół wywołała prawdziwą burzę w lokalnych społecznościach, w dzielnicach, których zamiary likwidacyjne prezydenta bezpośrednio dotyczą. Przypomnijmy, że prezydent zadecydował o likwidacji 6 szkół: PSP nr 12 – Śródmieście, ul. Mickiewicza, PSP nr 17 – Sobięcin, ul. 1 Maja, PSP nr 31 – Rusinowa, Osiedle Górnicze, ZSP nr 1 – Poniatów, ul. Sosnowa, PG nr 4 – Sobięcin, ul. 1 Maja, PG nr 5 – Biały Kamień, ul. Wańkowicza

Dzisiaj podczas Wigilii miejskiej, której początek zaplanowany jest na godzinę 15:00, protestujący zapowiedzieli liczną obecność, aby spojrzeć prosto w oczy Romanowi Szełemejowi.

W sprawie likwidacji szkół głos zabiera także opozycja, nie zostawiając suchej nitki na prezydencie i koalicji PO – SLD w Radzie Miasta.

Poniżej oświadczenie Prawa i Sprawiedliwości.

Oświadczenie w sprawie likwidacji szkół w Wałbrzychu

Prawo i Sprawiedliwość z oburzeniem przyjmuje informację o koncepcji likwidacji części szkół prowadzonych przez Gminę Wałbrzych. Polityka Prezydenta Romana Szełemeja oraz jego stronników – radnych z Platformy Obywatelskiej oraz Sojuszu Lewicy Obywatelskiej polega na drastycznych cięciach wydatków budżetowych i likwidacjach kolejnych podmiotów. Towarzyszy jej brak dialogu społecznego, autorytarny styl rządzenia, lekceważenie procedur i nieliczenie się z tzw. czynnikiem ludzkim.

Przypominamy, że podstawowym zadaniem władz miasta jest zaspokojenie zbiorowych potrzeb wspólnoty a nie realizacja nowych i wielkich projektów. Z zaskoczeniem obserwujemy, że kosztownym wizjom Prezydenta towarzyszyć ma w 2012 roku likwidacja szkół, które nie tylko prowadzą działalność edukacyjną, ale i są ważnymi ośrodkami integrującymi mieszkańców wałbrzyskich dzielnic.

Prezydent Miasta przedstawiając projekt zmiany sieci szkół tuż przed Świętami Bożego Narodzenia pokazuje, że jedynym podarunkiem na jaki mogą od niego liczyć Mieszkańcy są informacje o kolejnych osobach zwalnianych z pracy.

Wzywamy rządzącą Miastem koalicję o odrzucenie projektu likwidacji wałbrzyskich szkół. Mieszkańcy nie zasłużyli na takie traktowanie!

Komitet Prawa i Sprawiedliwości
w Wałbrzychu

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group