Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 7871
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Oświadczenie Prezesa Uzdrowiska

Piątek, 17 marca 2023, 8:31
Aktualizacja: 9:33
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Oświadczenie Prezesa Uzdrowiska
Fot. red
Otrzymaliśmy oświadczenie Prezes Zarządu Jacka Jackowiaka Uzdrowisko Szczawno–Jedlina S.A.

"Czuję konieczność podzielenia się z Państwem informacjami dotyczącymi stanu odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego, będącego sercem kierowanej przeze mnie spółki Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A.

Niedawno minęła piąta rocznica dewastującego ten obiekt pożaru. Obejmując stanowisko prezesa Uzdrowiska, zdawałem sobie sprawę z tego, że kluczowe dla mojego przedsiębiorstwa, ale także dla całego miasta, jest przywrócenie go do życia. Od samego początku podjąłem działania monitorujące przebieg inwestycji, tak by móc wyznaczyć precyzyjną ścieżkę dojścia do momentu jego ponownego otwarcia.

Niestety, już pierwsze oględziny obiektu wzbudziły moje poważne zastrzeżenia co do stanu budynku, jakości wykonanych prac oraz perspektywy w której budowa miała się zakończyć. To skłoniło mnie, by zlecić profesjonalnemu rzeczoznawcy ocenę dotąd wykonanych prac i stanu budynku.

Z przygnębieniem przekazuję, że wykonana na zlecenie spółki ekspertyza techniczna wykazała znaczne nieprawidłowości, które mogą wpłynąć na oddanie Zakładu do ponownego użytku. Dokument wykazał, że projektanci zaniedbali swoje obowiązki, a inspektorzy nadzoru, kierownik budowy i nadzór po stronie inwestora - jakim niestety jest Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. – prawdopodobnie poświadczyli nieprawdę.

W związku ze skalą zaniedbań jakie ujawniła ekspertyza, dzisiaj postanowiłem złożyć zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej o możliwości popełnienia przestępstwa. Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy zostaną wskazane i poniosą konsekwencję.

Na koniec chcę zapewnić, że podejmę jak najszybsze działania naprawcze i doprowadzę tę inwestycję do szczęśliwego końca. Uzdrowisko Szczawno-Zdrój zasługuje na piękny, będący jego wizytówką obiekt.

Prezes Zarządu
Jacek Jackowiak
Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A.

Twoja reakcja na artykuł?

12
26%
Cieszy
6
13%
Hahaha
2
4%
Nudzi
4
9%
Smuci
3
6%
Złości
20
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group