Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3174
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oświadczenie Prezydenta Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 3 stycznia 2011, 13:01
Aktualizacja: 13:02
Autor: red
Fot. red
Prezydent Piotr Kruczkowski wydał oświadczenie.

W związku z kampanią medialną byłych kandydatów na prezydenta, stanowczo oświadczam, że sprawę ważności wyborów może rozstrzygnąć jedynie niezawisły sąd. Wszelkie próby nacisku na sąd są niedopuszczalne. Żenujący jest publiczny spektakl, w którym pod płaszczykiem walki o demokrację, toczy się gra polityczna przegranych kandydatów. Wykorzystując media prowadzą własną kampanię, ferują wyroki i dążą do powtórzenia wyborów.

Pomimo korzystnego dla mnie wyniku wyborów, z determinacją nie mniejszą niż moi konkurenci, domagam się wyjaśnienia ewentualnych nieprawidłowości, które mogły wpłynąć na wynik głosowania. Także surowego ukarania winnych, eliminacji z życia publicznego osób, które mogły uzyskać mandat metodami korupcyjnymi.

Wcześniej wielokrotnie apelowałem, by o nieprawidłowościach związanych z wyborami informować organy ścigania. Przed I i II turą wyborów występowałem również do Policji, wnosząc o podjęcie stosownych działań operacyjnych.

Od początku stałem na stanowisku, że sprawę powinni rozstrzygnąć nie politycy, lecz powołane do tego niezależne organy państwa.

Piotr Kruczkowski

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group