Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3794
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oświadczenie Śląskiego Konsorcjum Autobusowego

Poniedziałek, 6 lipca 2015, 11:04
Aktualizacja: 11:06
Autor: red
Wałbrzych: Oświadczenie Śląskiego Konsorcjum Autobusowego
Fot. red
Otrzymaliśmy oświadczenie Zarządu Śląskiego Konsorcjum Autobusowego. Treść oświadczenia prezentujemy poniżej.

„Oświadczenie Zarządu Śląskiego Konsorcjum Autobusowego Spółki z o.o. w sprawie oświadczenia Jarosława Szymańczaka opublikowanego przez Redakcję Portalu walbrzyszek.com w dniu 26 czerwca 2015 r.

W odpowiedzi na treść oświadczenia Pana Jarosława Szymańczaka opublikowanego przez Redakcję Portalu walbrzyszek.com w dniu 26 czerwca 2015 r. oświadczamy co następuje:

I.

Swoje poprzednie oświadczenie złożyliśmy w dniu 19 czerwca 2015 r., poczuwając się do obowiązku rzetelnego poinformowania opinii publicznej o konstrukcji prawnej konsorcjum firm będących wykonawcą zamówienia publicznego oraz zasadach rozliczania z zamawiającym Gminą Wałbrzych i podwykonawcą Śląskim Konsorcjum Autobusowym Spółką z o.o. Dlatego też złożyliśmy obszerne, wyczerpujące i prawdziwe oświadczenie mające w sposób transparentny przedstawiać obraz rzeczywisty zagadnień nierzetelnie opisywanych przez Jarosława Szymańczaka.

II.

Umowa zawarta pomiędzy konsorcjum firm a Gminą Wałbrzych – Zarządem Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu jest wykonywana zgodnie z prawem, w tym Ustawą Prawo Zamówień Publicznych, w szczególności poprzez udział w realizacji zamówienia przez podwykonawcę. Ponadto podwykonawca zamówienia jest notorycznie kontrolowany i weryfikowany przez instytucje takie jak: Urząd Skarbowy, Państwową Inspekcję Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Policję, Inspekcję Transportu Drogowego. Działania tych organów nie ujawniły żadnych poważniejszych naruszeń.

III.

Odnosząc się do poruszonego przez Pana Szymańczaka tematu “debaty” w Telewizji „daminfo” informujemy, że po udzieleniu wywiadu przez Pana Szymańczaka, usiłowaliśmy się skontaktować z mediami w Wałbrzychu w celu umożliwienia nam opublikowania odpowiedzi. Natomiast przedstawiciele mediów, którzy słysząc, że chodzi o odpowiedź na zarzuty Pana Jarosława Szymańczaka z reguły stwierdzali, że „nie chcą się temu człowiekowi narażać, aby nie stanowić kolejnego celu jego ataków”. Natomiast jeśli chodzi o TV „daminfo” podjęliśmy kilkakrotne próby umówienia się z Panią Redaktor Naczelną, które okazały się bezskuteczne.

IV.

Należy przyjąć, że działalność Śląskiego Konsorcjum Autobusowego stała się narzędziem, które Pan Jarosław Szymańczak chce wykorzystać w swojej walce politycznej. Jednocześnie stanowczo oświadczamy, że nie damy się wciągnąć do dalszej polemiki. Jesteśmy przedsiębiorcami i nie mamy zamiaru zajmować się polityką a rzetelnym i dobrym wykonywaniem powierzonego nam zadania. Nie chcemy poświęcać czasu na zbędną polemikę i pisanie odpowiedzi na bezpodstawne zarzuty. Za wystarczający komentarz do stanowiska Pana Jarosława Szymańczaka uznajemy nasze poprzednie oświadczenie z dnia 18 czerwca 2015 r.

Z poważaniem

Prezes Zarządu - Zbigniew Gruszka
V-ce Prezes Zarządu - Krzysztof Pawelec
V-ce Prezes Zarządu - Andrzej Kłosok".

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group