Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5434
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Oszukał blisko 300 osób

Poniedziałek, 17 stycznia 2022, 8:44
Aktualizacja: 9:46
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Oszukał blisko 300 osób
Fot. KMP Wałbrzych
Praca wałbrzyskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej doprowadziła do pozyskania wielu informacji na temat oszustw internetowych popełnianych przez 62–latka. Mężczyzna oszukał 294 osoby, dzięki czemu uzyskał blisko 780 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu pracowali nad sprawą licznych oszustw internetowych popełnianych przez 62-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna za pomocą stworzonych stron internetowych oferował do sprzedaży sprzęt RTV i AGD, którego pomimo otrzymanych wpłat, nie przekazywał kupującym, bo go po prostu nie posiadał. Okazało się, że mężczyzna oszukał blisko 300 osób, które na wskazywane przez niego konta bankowe wpłaciły łącznie ponad 780 tys. zł. Przestępczy proceder trwał ponad dwa lata. Mężczyzna usłyszał dodatkowe zarzuty za oszustwa podatkowe - gdzie straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły pond 900 tys. złotych - oraz złamanie zakazu sądowego. Oszust nie stosował się do orzeczonego postanowieniem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z dnia 27 stycznia 2014 roku zakazu prawa prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek na okres 5 lat.

Zajmując się tą sprawą, policjanci przeprowadzili szereg kolejnych czynności operacyjnych, które doprowadziły do uzyskania kluczowych informacji. Przesłuchali ponad 200 świadków i zabezpieczyli różnego rodzaju dokumentację. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 62-latkowi łącznie 299 zarzutów.

Mężczyzna od września 2018 roku przebywa w Zakładzie Karanym, gdzie odsiaduje wyrok za wcześniej popełnione oszustwa. Grozi mu teraz kolejne 8 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, że zatrzymany dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy, sąd może zwiększyć wymiar kary.

Twoja reakcja na artykuł?

2
12%
Cieszy
4
24%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
9
53%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group