Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5346
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Oszukał na ponad 350 tysięcy

Piątek, 2 czerwca 2023, 12:42
Aktualizacja: 12:44
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Oszukał na ponad 350 tysięcy
Fot. KMP Wałbrzych
Działania przeprowadzone przez wałbrzyskich policjantów, doprowadziły do zatrzymania w miniony wtorek na gorącym uczynku dwóch oszustw 54–letniego wrocławianina, który od dłuższego czasu działał metodą przestępczą „na policjanta” praktycznie na terenie całego kraju. Mężczyzna wpadł w dzielnicy Stary Zdrój w pułapkę zastawioną przez funkcjonariuszy. Mundurowi odzyskali łącznie ponad 42 tysiące złotych. Podejrzany decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został tymczasowo aresztowany.

Do wyłudzenia sporej sumy pieniędzy doszło w miniony wtorek po południu dwukrotnie w dzielnicy Podzamcze. Praktycznie w tym samym czasie do 78 i 81-latki zadzwoniły telefony stacjonarne. Osoby po drugiej stronie słuchawek podały się za policjantów mówiąc, że pieniądze obu kobiet są zagrożone i muszą jak najszybciej przekazać je „inspektorom”, którzy przyjdą po gotówkę. Zmanipulowane przez przestępców seniorki przygotowały swoje oszczędności. Jedna wyrzuciła pieniądze przez balkon, a druga powiesiła je na klamce drzwi wejściowych do mieszkania. Gotówkę w obu przypadkach odebrał mężczyzna. Po pewnym czasie kobiety zorientowały się, że padły ofiarą oszustów i dopiero wtedy zadzwoniły na Policję.

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy, przy wsparciu mundurowych z Wrocławia, od razu rozpoczęli ustalenia w sprawie. Przy zaangażowaniu całego stanu etatowego funkcjonariuszy, mężczyzna został po kilkudziesięciu minutach zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego na terenie Starego Zdroju. 54-latek miał przy sobie plecak, a w nim gotówkę pochodzącą z obu przestępstw. Policjanci łącznie zabezpieczyli do sprawy ponad 42 tysiące złotych, które pokrzywdzone w niedługiej przyszłości odzyskają.

W toku wykonanych dalszych czynności procesowych funkcjonariusze pionu kryminalnego wałbrzyskiej komendy udowodnili mężczyźnie, że w okresie od 3 kwietnia do 25 maja tego roku, na terenie praktycznie całego kraju, popełnił piętnaście kolejnych takich przestępstw, gdzie wstępnie straty na rzecz pokrzywdzonych oszacowane zostały na kwotę ponad 350 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego ostatecznie postawili podejrzanemu zarzuty oszustw. 53-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
8
89%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group