Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3505
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oszukał niepełnosprawnego brata

Sobota, 26 sierpnia 2023, 6:39
Autor: red
Wałbrzych: Oszukał niepełnosprawnego brata
Fot. KMP Wałbrzych
W toku prowadzonego postępowania przygotowawczego policjanci walczący z przestępczością gospodarczą wałbrzyskiej komendy postawili siedem zarzutów oszustw 36–letniemu mieszkańcowi naszego miasta.

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, prowadząc czynności w sprawie oszustw przy udzielonych pożyczkach, zebrali materiał dowodowy pozwalający na skierowanie aktu oskarżenia do sądu przeciwko 36-latkowi, który doprowadziły do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem członka najbliższej rodziny oraz jeden z działających na terenie naszego kraju banków.

Z ustaleń mundurowych wynika, że podejrzany w okresie od listopada 2020 do października 2021 roku działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w aplikacji mobilnej posłużył się bankowym profilem internetowym niepełnosprawnego brata. Wykorzystując niezdolność do właściwej oceny sytuacji przez najbliższego członka rodziny, doprowadził do zawarcia łącznie siedmiu umów pożyczek, uzyskując w ten sposób ponad 60 tysięcy złotych. Mężczyzna pieniądze następnie wypłacił z konta. Poza przestępstwem popełnionym na rzecz najbliższej osoby, w ten sposób wprowadził również w błąd jednego z pracowników firmy, co do swojej tożsamości oraz zamiaru wywiązania się z umów.

36-latek przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
40%
Złości
6
60%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group