Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2249
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oszukał staruszkę

Poniedziałek, 10 lutego 2020, 9:18
Aktualizacja: Wtorek, 11 lutego 2020, 8:42
Autor: red
Wałbrzych: Oszukał staruszkę
Fot. KMP Wałbrzych
W sobotę, 8 lutego do 89–letniej mieszkanki Wałbrzycha zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka. Wmówił seniorce, że potrącił pieszego na pasach, jest zatrzymany i musi wpłacić kaucję, aby wyjść z aresztu. Niestety, starsza pani uwierzyła dzwoniącemu i oddała oszustom wszystkie oszczędności, jakie posiadała w domu.

Aby nie stać się ofiarą oszustów, przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Pamiętajmy, aby nie informować nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności. Tym bardziej nie zaciągajmy jakichkolwiek kredytów. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Pamiętajmy również, że policjanci prowadząc swoje działania nie proszą i to telefonicznie o pomoc w ujęciu „nieuczciwych” pracowników banku. Tym bardziej nie nie będą kontaktować się w żadnej ważnej sprawie telefonicznie. POLICJANCI NIGDY NIE PROSZĄ O PRZEKAZANIE IM PIENIĘDZY, KTÓRE MAMY W DOMU.

Wałbrzyska Policja zwraca się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które dzwoniąc i przedstawiając rożne tragiczne w skutkach opowieści, tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
1
13%
Smuci
1
13%
Złości
4
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group