Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3294
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Otrzymali nowoczesne drony

Czwartek, 7 września 2023, 9:37
Aktualizacja: 12:19
Autor: red
Wałbrzych: Otrzymali nowoczesne drony
Fot. ogn. Dariusz Bryk
Do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu zostały przekazane bezzałogowe systemy latające, które będą wykorzystywane podczas działań ratowniczo gaśniczych.

Jest to efekt udzielonego wsparcia w ramach projektu „Wspólne rozwiązanie zarządzania kryzysowego i współpracy sił bezpieczeństwa w ramach fali uchodźczej osób z Ukrainy na granicy czesko-polskiej” realizowanego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

To nowoczesne drony DJI Matrice 300 oraz Mavic 3 Enterprise Thermal. Są to najnowocześniejsze rozwiązania, które pozwalają znacząco zwiększyć skuteczność i szybkość prowadzonych działań. Zestawy kamer znajdujące się na wyposażeniu tych systemów pozwalają na prowadzenie działań ratowniczych i gaśniczych zarówno w dzień jak i w nocy oraz w trudnych warunkach pogodowych. Dodatkowo w skład wyposażenia wchodzi najnowocześniejsze oprogramowanie fotogrametryczne. Będą one bardzo dobrym wsparciem dla strażaków w codziennej służbie oraz podczas działań poszukiwawczo ratowniczych Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej Wałbrzych oraz podczas działań międzynarodowych w ramach grupy USAR Poland.

opracowanie: mł. bryg. Maciej Garczyński
fotografia: ogn. Dariusz Bryk

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
1
14%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group