Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 3125
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Otwarcie Oddziału Chirurgii Onkologicznej

Sobota, 23 października 2010, 9:01
Aktualizacja: 18:06
Autor: Iwona Ziółkowska
Wałbrzych: Otwarcie  Oddziału Chirurgii Onkologicznej
Nowy oddział ma być chlubą wałbrzyskiego szpitala
Fot. Iwona Ziółkowska
W kompleksie Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu uroczyście został otwarty Oddział Chirurgii Onkologicznej wraz ze współpracującymi działami szpitala.

Znajduje się on na nowodobudowanym piętrze budynku. Na drugim z dobudowanych pięter umieszczony jest Oddział Onkologii. Pozwoliło to na duże oszczędności. Wybudowanie szpitala od podstaw byłoby pięciokrotnie droższe. Odpowiedzialnym za funkcjonowanie oddziału został doktor Henryk Maciąg wraz z zespołem.

Na oddziale jest 15 łóżek dla chorych. Sal chorych jest 9 z czego 3 to są izolatki jednoosobowe i 6 sal dwuosobowych. Każda z sal dwuosobowych ma pełny węzeł sanitarny.
Oddział jest wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia m. in. gamma kamera. Pozwala ona zlokalizować zaatakowane przez nowotwór pojedyncze węzły chłonne i dzięki temu będą mogły być usuwane tylko te zaatakowane chorobowo bez konieczności usuwania zdrowych, jak było to w tradycyjnych metodach operacyjnych.

Oddział Chirurgii Onkologicznej w Wałbrzychu przeprowadza głównie zabiegi dotyczące jamy brzusznej, przewodu pokarmowego, piersi i skóry. Kośćmi zajmuje się oddział ortopedyczny, a układem nerwowym neurochirurgia.

Szpital ma spore sukcesy w dziedzinie zwalczania raka piersi u kobiet bez konieczności ich amputacji i w tej dziedzinie zamierza się specjalizować.

Na otwarcie przybyło wielu ważnych gości związanych z medycyną oraz władze miejskie.
Jesteśmy więc drugim po Wrocławiu miastem na Dolnym Śląsku posiadającym ośrodek do kompleksowego leczenia chorób nowotworowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group