Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 2660
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Otwarte warsztaty

Czwartek, 22 sierpnia 2019, 11:31
Aktualizacja: Piątek, 23 sierpnia 2019, 8:56
Autor: red
Wałbrzych: Otwarte warsztaty
Fot. WOK
W ramach festiwalu zapraszamy do udziału w otwartych warsztatach prowadzonych przez grupę IRRBLOSS – Tancerzy Ognia i Światła, 7 września, godz. 16.00, teren Starej Kopalni.

Irrbloss to duet z ponad dziesięcioletnim stażem w ogniowym fachu. Nasze obecne działania są efektem wcześniejszych poszukiwań formy, jaką można nadać tańcowi z ogniem i światłem. To także efekt zamiłowania do anastenariów, czyli spacerów po rozżarzonych węglach, oraz dziecięcej fascynacji gigantycznymi bańkami mydlanymi. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z grupą na stronie: http://irrbloss.pl

Kultura, w której żyjemy, nie lubi ciała. Stawia mu wysokie wymagania: mamy być szczupli, sprawni, jak z żurnala. Podczas warsztatu zapomnimy o tych wymaganiach i skupimy się na tym, jak działamy. Będziemy chodzić, skakać, turlać się, wykrzywiać i prostować. Sprawdzimy, jak ruch przepływa przez ciało i rezonuje w poszczególnych jego częściach. Przyjrzymy się mobilności naszych stawów. Będziemy pracować nad sposobami unikania kontuzji i oswajaniem tych już istniejących. Celem warsztatu jest zdobycie umiejętności odczytywania znaków, jakie daje nam nasze ciało.
Zajęcia przeznaczone są dla każdego bez względu na doświadczenie, kto chciałby się „trochę rozruszać”. Bez ocen i bez presji. Ćwiczymy w wygodnych i niekrępujących ruchów strojach (dresy, zalecana bluza z długim rękawem); na boso lub w skarpetach.

Warsztaty zamknięte: dla kuglarzy, 8 września, teren Starej Kopalni

Część I: IRRBLOSS – Tancerze Ognia i Światła

„Pokaz od kuchni” – czyli zrobić dobrze, a się nie narobić.
To, co ogląda widz, to często efekty wielogodzinnych prób i zmagań z materią pokazową. Podczas warsztatu pokażemy kilka sposobów na sprawną organizację pokazu.
Zajmiemy się następującymi kwestiami:
– synchronizacja w pokazie,
– przejścia między poszczególnymi sekwencjami,
– praca w przestrzeni i praca przestrzenią,
– sposoby budowania pokazu ogniowego,
– sprawne zaplecze.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do przyniesienia swoich dwóch ulubionych sprzętów (np. poi i wachlarze; preferowane wersje treningowe. Strój luźny, niekrępujący ruchów; ćwiczymy na boso lub w skarpetach. Zajęcia składają się z dwóch modułów. Pierwszy będzie poświęcony sprawności fizycznej (będziemy się pocić, więc warto zabrać sobie coś na przebranie), drugi – pracy stricte pokazowej. Można robić notatki.

Część II: Adam Banach – performer o dziesięcioletnim doświadczeniu w grupach żonglerskich, teatralnych, fireshow. Ojciec projektu artystycznego Leonaut, który łączy kuglarstwo, teatr i animację kulturową. Rozwijając nowe środki wyrazu oraz metody pracy z ciałem, tropi terapeutyczny potencjał sztuki. Efektami poszukiwań dzieli się w spektaklach i warsztatach. Mówią o nim, że to człowiek o wielkim sercu i niezaspokojonej pasji.

Więcej o Adamie znaleźć można na: https://www.facebook.com/leonaut.kuglarstwo.artystyczne

Warsztat pt. „Kuglarz na scenie jak Lew na arenie”:

Warsztaty stanowią zbiór ćwiczeń i gier ruchowych zaadaptowanych do potrzeb kuglarskich.

Na warsztatach przyjrzymy się na nowo własnemu ciału oraz relacji, jakie tworzy ono z rekwizytem. Przyswoimy sobie podstawy gramatyki ruchu z przedmiotem i poeksperymentujemy z jakościami ruchu oraz ich wpływem na indywidualny styl oraz odbiór naszej praktyki kuglarskiej. Poznamy też jedną z metod tworzenia kuglarskich sekwencji ruchowych. Zapraszam zarówno osoby doświadczone, jak i zupełnie początkujące.

IV Dolnośląski Festiwal Ognia – 7-8. 09. 2019,

organizatorzy:

Stowarzyszenie WOK – Więcej o Kulturze

Wałbrzyski Ośrodek kultury

Grupa Tancerzy Ognia IMPULS.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group