Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3438
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: OutPoint Rally Team tuż za podium

Środa, 12 maja 2021, 8:13
Aktualizacja: 8:16
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: OutPoint Rally Team tuż za podium
Fot. Kuba Kaczyński Photography
W dniach 8–9 maja został rozegrany 3. Rajd Ziemi Głubczyckiej zaliczany do cyklu Marten Tarmac Masters 2021.

Była to pierwsza w historii Tarmaca runda poza województwem dolnośląskim. Na zawodników z całej Polski, w tym ścisłej czołówki
Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czekało 6 niedzielnych odcinków specjalnych w rejonie Głubczyc poprzedzonych sobotnim wieczornym SuperOS na terenie browaru głubczyckiego.

Dla OutPoint Rally Team była to już druga wizyta w tamtych stronach - w 2020 również rywalizowali na tamtejszych odcinkach.

Trudna charakterystyka opolskich odcinków mocno dała się we znaki wielu załogom, w tym niestety, patronowanej przez nas ekipie OutPoint Rally Team. Szybkie i brudne fragmenty w rozkopanych miejscowościach oraz między polami zmusiły organizatorów do spowolnienia załóg stosując tzw; wygrodzenia. Na jednym z takich wygrodzeń nasza załoga w Citroenie C2 przebija oponę i z mocno pokrzywioną felgą dojeżdża do mety odcinka.
- Podczas zapoznania wygrodzenia były rozrysowane na asfalcie i wydawały się bardzo ciasne, czyli musielibyśmy zahamować prawie do zera, aby móc je ominąć. Jadąc już jednak na "ostro" okazało się, że pierwsze wygrodzenie można przejechać niemalże nie odejmując gazu. Po dojechaniu do drugiego znów zbyt mocno odpuściliśmy, bo można było dużo dalej hamować i wiele płynniej je pokonać. Dojeżdżając z kolei do następnej "przeszkody" - że tak to nazwę, pomyśleliśmy o tym, że skoro na tamtych można było jechać szybciej, to i na tej jest na to szansa. Niestety, nie. Opóźniliśmy hamowanie, najechaliśmy z większą prędkością i okazało się, że to wygrodzenie jest ciasne. Uderzyliśmy w podstawę słupka wytyczającego to wygrodzenie i pogięliśmy bardzo mocno felgę łapiąc tym samym kapcia. Do mety było około 3 kilometrów w tym szutrowy łącznik. Dojechaliśmy do mety odcinka i na dojazdówce zmieniliśmy koło - relacjonuje kierowca Aleksander Ciuksa.

Finalnie załoga OutPoint Rally Team zameldowała się na 4. miejscu w klasie C2Cup ze stratą 11,7 sekundy do podium. Kolejne zawody zaplanowane są pod koniec czerwca w Jaworze.

Serdeczne podziękowania należą się:
OutPoint - Kompleksowe Wykonawstwo Budowlane z Wałbrzycha
OutPoint - Agencja Zatrudnienia z Wałbrzycha
Punica - Okna i Rolety z Nowej Rudy
Auto Serwis Wojciech Nowak z Nowej Rudy
Ogrody Szmidla ze Świebodzic
Panter - Instalacje Sanitarne z Wałbrzycha
Mega Fajnie - Prezenty na każdą okazję z Wałbrzycha

"To dzięki tym firmom jesteśmy w stanie realizować swoje sporotwe cele" - zespół OutPoint Rally Team.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group